Hapu kohv-halb kohv?

Hapu kohv-halb kohv?

Harder
Lood
#hapu kohv

Fui. Hapu kohv.

Mul oli tavaks nii öelda, kui tulin poodi ja Kadi Leedu KohviSemust pakkus värskelt tehtud espressot, sest olid saabunud uued sordid. Võttis tükk aega enne kui mulle hakkas hapusus meeldima. Mõned sordid, mis tekitavad kõhuvalu, jätan siiski joomata.

Viimastel aastatel olen kilode kaupa kohviube müünud oma sõpradele, sugulastele ja isegi täiesti võõrastele. Sageli mainitakse- jumal hoidku, kui  soovitad haput kohvi. Ma ei saa salata, et mõned ostetud kohvisordid on oodatust kordades hapumad- igaühe isiklik maitse asi. Sellegi poolest on pikk kogemus andnud vähe teadmisi, miks ei peaks hapusust kartma.

Hapu kohv. Kohvisemu

Alustuseks 3-lauseline teooria happelisuse ja hapususe kohta. Happelisus- selle kohvi kvaliteet sõltub erinevatest asjaoludest(kasv, taime kõrgus, väetamine, rösimine). Vastukaaluks hapusus on minu arvates kohvikasvataja kiiruga kokkuklopsitud retsept, kus pooltoored kohvioad ja suvalised oksakesed,lehed ja juurikad on koos ära röstitud. Seetõttu ajab isegi hapususest kirjutamine kõhu valutama.

Nagu eelnevalt mainisin, on erineva tasemega happelisus hea ja hinnatud kohviomadus. Võibolla proovisid lihtsalt halvasti valmistatud kohvi ja seetõttu hindasid jooki liiga karmilt? Kui riskiksid mekkida meeldivalt hapukat kohvi, siis tule lähimasse KohviSemusse külla. Võibolla isegi üllatud, milliseid puuviljahõngulisi või muid maitsebukette tunda võid. Kui aga ei jõua, soovitan otsida kohvisorte Aafrikast.

Tean, et mõned on kategooriliselt vastu hapule kohvile. Jällegi, iga maitse on erinev ja tähtis on teada,mis sulle meeldib ja mis mitte.

Hapu kohv. Kohvisemu

Kuidas siis valida madala happesusega kohv, kui eiotsita toidupoe riiulitelt? Tean kolme lihtsat viisi:

  1. võid valida sordi, mis on loomulikult madala happelisusega(näiteks Brasiilia, Sumatra, India regioonid);
  2. happelisus väheneb ka selle võrra,mida tumedam röst.Seega, kui valid tumeda või väga tumeda rösti, siis keel ei ehmata;
  3. kuid kui soovid mitte ainult valida kohvi,vaid kuulda ka huvitavaid lugusid selle saamisest- astu läbi, sest meil on lisaks laiale valikule ka hulganisti vahvaid jutte.