2+2

Filterkohvimasinad

Filtrid

Näita:

Filtrid
Hind
Tootja
Tüüp
Tüüp
Tüüp
Tüüp
Kapsel sobib
Piimavahustusotsiku tüüp
Valmistatavad retseptid
Kasutatava kohvi tüüp
Kohvi omadused
Juhtimise viis
Röstimisaste
Kohviubade mahuti
Kohvi päritolu regioonid
Piimaanum
Araabika sort
Veepaagi maht
Protsess
Seeria
Seeria
Ekraan
Terade tüüp
Smart äpp
Maht
Andmed
SCA hinnang
Tassisuurus
Koguse valik piimakohvile
Omadus
Koguse valik mustale kohvile
Oamahutite arv
Kohvitüüp
Portsjonite kogus
Kohvikapsel sisaldab
Salvestatud kasutajaprofiilid
Tassisoojendi
Sordid
Piimaga joogid
Kohviubade tüüp
Joogi retsept
Sobilik
Kogus
Sobivus
Säilitab sooja
Tsüklid
Šokolaadi tüüp
Kofeiinivaba meetod
Mokakannu mahutavus
Šokolaadi liik
Funktsioonid
Terade ehitus
Personaalsed retseptid
Kaubamärgid
Soovituslik päevane tasside arv
Veeühendus
Kapselmasina tehnoloogia
Gruppide arv
Kasutavad
Tera diameeter
Kohviveski tüüp
Programmeeritav jahvatuse aeg
Sisseehitatud veski
PID temperatuuri juhtimine
Manomeeter
Kuuma vee otsik
Komplekti kuuluvate toodete kogus
Tüüp
Kampaaniad

Filterkohvimasinatest

Filterkohvimasinad on lihtsad: täida veepaak, säti filtrihoidjasse filter, lisa kohvipuru ning pane masin tööle. Kohvimasin kuumutab vee, valab selle läbi jahvatatud kohvi ning laseb kohvil vaikselt tilkuda anumasse. Umbes 6 minuti pärast ootab sind terve kannutäis maitsvat kohvi!

Filterkohvimasinate liigid

Filterkohvimasinad on saadaval erinevatel kujudel, igaüks mõeldud kindla eelistuse ja vajaduse jaoks. Mudelite hulka kuuluvad näiteks sisseehitatud jahvatajaga masinad värskema kohvi jaoks, termokannuga masinad optimaalse temperatuuri säilitamiseks ja isegi taimeritega mudelid mugavuse jaoks.

Filterkohvimasinad jahvatajaga

Filterkohvimasinad ei sisalda enamasti sisseehitatud jahvatajat, ent viimasel ajal on turule tulnud ka jahvatajaga mudeleid. See on eriti mugav lahendus, arvestades, et kõige maitsvam kohv tuleb just värskelt jahvatatud ubadest.

Melitta filterkohvimasinad lasevad sul näiteks ühtaegu nautida värskelt jahvatatud kohvi, kuid lisaks saad seadistada joogi kangust vastavalt oma eelistusele. Populaarne Philipsi filterkohvimasina mudel Grind&Brew sisaldab sama funktsiooni. Pead vaid otsustama, milline mudel sobib sinu vajadustega kõige paremini.

Pea meeles, et jahvatajaga filterkohvimasinad lasevad endiselt kasutada ka tavalist jahvatatud kohvi, seega tegemist on mitmekülgse valikuga.

Termokannuga filterkohvimasinad

Enamikel tunnustatud filterkohvimasinatel nagu Moccamaster on klaasist kannud. Kuna klaas ei hoia soojust eriti hästi, on kohvimasinate tootjad tulnud välja lahendusega: integreeritud soojendussüsteem. Selle tulemusena suudavad taolised kohvimasinad hoida jooki soojana üle 40 minuti. Kui otsid aga erakordselt kvaliteetset purunemiskindlat kannu, mis suudaks veelgi kauem temperatuuri hoida, tasuks kaaluda kohvimasinat, millel on roostevabast terasest termokann. Ratio filterkohvimasinad on ühed selle kategooria tipptooted, ent ka näiteks Bosch filterkohvimasinad võivad olla suurepärased valikud.

Taimeriga filterkohvimasinad

Taimeriga filterkohvimasinad kätkevad endas erakordseid eeliseid! Pane masin lihtsalt valmis (täida paak veega ja lisa kohvipuru) ning seadista aeg, mil soovid oma kohvi nautida. Tahad, et kohv oleks valmis kell 7:30 hommikul enne kodust lahkumist? Joy Resolve filterkohvimasinad võivad näiteks valmistada kuuma tassi kohvi just siis, kui sa ärkad! Sarnast funktsiooni pakuvad veel mitmed teisedki brändid, nagu näiteks Melitta ja Braun.

Filterkohvimasinate funktsioonid

Lisaks eelmainitud unikaalsetele funktsioonidele võivad filterkohvimasinad sisaldada veel mitmeid põnevaid võimalusi, mis täiustavad kohvivalmistamise elamust. Nende hulgas on näiteks soojendusfunktsioon või käepärane katlakivieemalduse märge, mis muudab hoolduse lihtsamaks. Siin on mõned olulised punktid, mida meeles pidada parima filterkohvimasina valimisel.

Suurus. Enamikel filterkohvimasinatel on veepaak, millele on märgitud kohvitasside hulk. Sa pead lihtsalt otsustama, mitut kohvitassi soovid ning valama vastava koguse vett paaki. Kui kasutad meie lehel olevat filtrit, saad valida näiteks väiksema paagiga kohvimasina (0,2, 0,6 või 1 liiter) või suurema veepaagiga mudeli, mis võib mahutada 1,2 – 1,7 liitrit.

Braun filterkohvimasinad võivad sobida neile, kes otsivad ülimat mugavust. Nende masinatega saab valida suisa seitsme erineva suuruse vahel: alates ühest tassist kuni terve kannuni. Sellise masinaga saad iga kord valmistada täpselt nii palju kohvi kui soovid.

Soojendusfunktsioon. Kui tahad muuta oma kohviharjumuse veelgi mõnusamaks, tasuks uurida soojendusfunktsiooniga filterkohvimasinaid. Sellistel masinatel on kannu all kuumaplaat, mis suudab hoida kohvi soojas üle 40 minuti (mõnel juhul isegi 2 tundi!). Selline funktsioon tuleb kindlasti kasuks rahulikul pühapäevahommikul või pikkade koosolekute ajal. Sellise funktsiooniga on varustatud näiteks Stollar filterkohvimasinad,  Melitta, Braun, Philips filterkohvimasinad.

ECBC ja SCA standardite järgimine. Filterkohvimasinad pole aastaid juba olnud professionaalide hulgas kõige parema mainega. Selle põhjuseks olid kõrge temperatuur ja paindlikkuse puudumine, mis tõi endaga tihtipeale kaasa kõrvetatud oad ning mõru maitse.

Kohvikultuuri arenemisel hakkasid filterkohvimasinate tootjad tegema koostööd maailma tippbaristadega ning loodi uuenduslikud tilkuvad kohvimasinad. Need masinad vastavad ametlikele ECBC (European Coffee Brewing Centre) ja SCA (Specialty Coffee Association) pruulimisnõuetele, sealhulgas pruulimistemperatuur, mis jääb vahemikku 92–96 °C ning pruulimiskestus vahemikus 4-6 minutit. Moccamaster filterkohvimasinad on ühed mudelid, mis vastavad nendele rangetele standarditele.

Sisseehitatud katlakivipuhastuse märguanne. Katlakivisete on enamike kohvimasinarikete põhjustaja.  Selle põhjuseks võib olla ka fakt, et paljud kohvimasinate omanikud unustavad lihtsalt seadet puhastada katlakivist õigel ajal. Selle probleemi lahendamiseks on mitmetel masinatel, sealhulgas De’Longhi filterkohvimasinatel, vastav katlakivipuhastuse märguanne. Sellised märguanded on loodud selleks, et kohvimasin töötaks sujuvalt ning saaksid maitsvaid jooke nautida mitmeid aastaid.

Katlakivieemalduse märguanded on saadaval ka mitmetel Melitta ja Brauni kohvimasinatel.

Kuidas puhastada filterkohvimasinat

Kui tahad järjepidevalt nautida maitsvat kohvi, on oluline oma filterkohvimasina puhastamine. Regulaarse hoolduse tarbeks on saadaval spetsiaalsed kohvimasina puhastusvahendid.

Puhasta filterkohvimasin katlakivist. Filterkohvimasina puhastamine pole keeruline, aga seda tuleb teha regulaarselt. Mainisime juba, et katlakivisete põhjustab enamike kohvimasinate rikked. Seetõttu tuleks katlakivi eemaldada iga 100 pruulimistsükli järel või vähemalt kord iga 3 kuu jooksul.

Eemalda üleliigne kohviõli. Kohvi sisaldab parasjagu õlisid. Kui pruulid kohvi iga päev, tekivad lõpuks õlisetted, mis katavad kannu seinad ja filtrihoidja. Üleliigse õlisette vältimiseks soovitame kannu ja filtrihoidjat regulaarselt puhastada – vähemalt kord kuus. Parima tõhususe jaoks kasuta spetsiaalseid kohvimasina puhastustablette. Pane lihtsalt tablett kannu, vala vesi peale ja jäta see seisma 10-20 minutiks. Seejärel loputa kann korralikult läbi puhta veega. Tee sama ka filtrihoidjaga.

Puhasta masinat ka väljaspoolt. Puhasta regulaarselt ka kohvimasina väliskülge, kasutades pehmet lappi.

Kokkuvõtteks…

Loodame, et oled nüüd lähemal õige filterkohvimasina leidmisele. Kui sul on aga küsimusi, pea meeles, et KohviSemu tiim on alati valmis sind aitama kohviteemalistes küsimustes või juhul, kui mõned kohvimasinad on sulle silma jäänud.

Loe veel