2+2

Kohvimasinad

Sadu erinevaid kohvimasinaid ja kohvivalmistamise seadmeid, mis täidavad ka kõrgeimad nõudmised

TOP kohvimasinad

TOP kohvimasinad
 • JÕULUDE TOP
 • Uus
 • 0% järelmaks

Kohvimasin Dr. Coffee C11

999.00  1,299.00  -23%
 • JÕULUDE TOP
 • Uus

Kohvimasin CHiATO Luna Style

119.00  169.00  -30%
 • +2kg kohvi
 • JÕULUDE TOP
 • 0% järelmaks

Kohvimasin Philips Series 4300 LatteGo EP4341/50

549.00  629.00  -13%
 • JÕULUDE TOP
 • 0% järelmaks

Kohvimasin Siemens EQ.700 TQ705R03

1,099.00  1,259.00  -13%

Uusimad kohvimasinad

Uusimad kohvimasinad
 • DEMO toode
 • Garantii 24-kuud
 • 0% järelmaks

Demo kohvimasin Bosch CTL836EC6

1,349.00  1,699.00  -21%
 • Uus

Kohvimasin Superkop Black

799.00 
 • Uus
 • 0% järelmaks

Kohvimasin Nivona CUBE 4102

479.00 
 • Uus
 • 0% järelmaks

Kohvimasin Nivona CUBE 4106

479.00 

K.K.K

Kuidas automaatset kohvimasinat hooldada?

Automaatse kohvimasina hooldus on küllaltki lihtne, kuna see on väga automatiseeritud. Masin ise annab vajalikest hooldusprogrammidest märku. Automaatse kohvimasina hooldused saab jagada igapäevasteks ja mitte-igapäevasteks.

Igapäevane hooldus:
1. Täida vee ja ubadega (kui vajalik).
2. Kui seadmel on piimasüsteem, pese see läbi ja võta osadeks (isegi kui masinal on automaatne loputusprogramm).
3. Eemalda sahtlist kohvijäägid, kalla ära jääkvesi ja pese alus.

Mitte-igapäevane hooldus:
1. Kui kasutad veefiltrit, peab seda regulaarselt vahetama (umbes iga kahe kuu tagant).
2. Katlakivieemaldusprogramm. Automaatne kohvimasin küsib seda ise. Väga oluline on teha seda õigeaegselt ja selleks ettenähtud vahenditega (kindlasti ei tohiks kasutada sidrunhapet ega äädikat!).
3. Puhastusprogramm. Automaatne kohvimasin küsib seda ise. Programm on oluline kohvirasvade ja jääkide eemaldamiseks. Puhastusprgrammi peaks teostama iga paarisaja tassi järel.
4. Manuaalne kohvimooduli/keeduploki puhastus. Kord kuus soovitame keeduploki eemaldada, voolava vee all pesta, kuivatada ja liikuvaid osi ettenähtud määrdega õlitada. (Seda peab tegema kõigi masinate puhul - välja arvatud JURA masinad).

Kas see kommentaar oli kasulik?
Loe veel Peida lisainfo

Milline kohvimasin valmistab maailma parimat kohvi?

Kohvimasin ei tekita maitsetule kohvile head maitset. Kohvi maitse sõltub sellest, mida sa kohvimasinasse paned. Kahjuks saab kohvimasin ka väga kergelt hea kohvi "rikkuda". Kuidas? Kui see ei ole korrektselt reguleeritud (jahvatusaste on ebatäpne, temperatuur on vale) või masin on seest määrdunud (kohvijääkidest tekkinud ummistus, hallitus) - nii muutub ka kõige maitsvam kohv maitsetuks.
Miks siis kohvimasinate hinnad nii erinevad on, kui kohvimaitse on võimalik samasuguseks reguleerida?
Kohvimasinat ostes maksad sa jookide valiku, reguleerimise ja programmeerimisvõimaluste, lihtsa kasutamise, lihtsa hooldamise, disaini, kvaliteetse korpuse ja brändituntuse eest.

Kas see kommentaar oli kasulik?
Loe veel Peida lisainfo

Millised on kohvimasinate tüübid?

Kohvimasinaid saab liigitada nende tüübi järgi nii:
1. Automaatsed kohvimasinad. Valmistavad kohvi ubadest ja ühe nupuvajutusega. Olenevalt piimasüsteemist saab sellega valmistada ka piimajooke. Neid masinaid saab jagada kodu-, kontori-, ja vending kategooriatesse.
2. Poolautomaatsed kohvimasinad. Tuntud ka kui espressomasinad, mis võimaldavad sul barista olla. Jahvata oad soovitud jämedusse, kasutades selleks eraldiasuvat või kaasasolevat (kui on masinal lisaks) veskit, pressi jahvatatud kohv tamperiga portafiltri sisse, sisesta käepide masinasse, vajuta nuppu - ja valmista üks või kaks tassi kohvi. Manuaalse otsikuga saab piima vahustada. Neid masinaid saab jagada kodu-, ja professionaalset tüüpi masinateks.
3. Kapselkohvimasinad. Valmistab kohvi kapslist. Omapära: Iga kapslisüsteem kasutab ainult talle sobivaid kapsleid.
4. Kohvivalmistajad. Filter-, või moka süsteemiga kohvivalmistajad, mis kasutavad eeljahvatatud kohvi.
5. Perkolaatorid. Masinad, mida kasutatakse väga suurte koguste kohvi valmistamiseks, mis on eriti populaarsed Horeca alal.
6. Erinevad kohvivalmistajad. Tõusvas trendis olevad kohvivalmistustööriistad, millega saab eksperimenteerida spetsiifiliste kohvimaitsetega.Chemex, Aeropreoss, V60, Presskann jne..

Kas see kommentaar oli kasulik?
Loe veel Peida lisainfo

Kuidas automaatsed kohvimasinad üksteisest erinevad?

Kohvimasinaid on nii suur valik, et kindlasti mõtlevad paljud, mis on nende erinevused. Lisaks kõigub nende hind 300 kuni tuhandete eurodeni. Põhierinevused:
1. Valmistatavate jookide valik. Mõned masinad valmistavad ainult espressot ja musta kohvi, kui teised valmistavad mitukümmet retsepti vaid ühe nupuvajutusega.
2. Piimasüsteemi tüüp. Erinevaid piimasüsteeme on peamiselt kolme tüüpi: auruotsikuga masinad (piima vahustamine käib manuaalselt, nagu baristal), automaatse vahustaja, mis on kohvimasinast eraldi (masin valmistab piimavahtu kohvist eraldi), täisautomaatse piimasüsteemiga masin (vajuta lihtsalt nuppu, ja masin valmistab ise piimajoogi). Täisautomaatseid piimasüsteeme on mitut tüüpi: ühendatud piimavoolikuga (voolik käib otse piimapakki) ja integreeritud piimaanumaga.
3. Reguleeri maitset. Kõikidel automaatsetel kohvimasinatel on võimalus muuta jahvatusastet, kasutatava kohvi kogust , veetemperatuuri ja joogi suurust. Küsimus on selles: Kui palju sa tegelikult reguleerida saad? Kas sa saad valida kahe või kaheteistkümne hulgast? Superautomaatsetel kohvimasinatel saab muuta lausa läbi kohvi voolava vee survet (olenevalt konsistentsist ja soovitud kohvimaitsest lähtudes) ja piimavahu konsistentsi ning temperatuuri.
4. Programmeerimisvõimalused. Soodsama poole masinatel saab reguleerida vaid konkreetseid parameetreid. Superautomaatsetel masinatel on võimalus kõigi seadistusi programmeerida ja salvestada. Seda nii ühele inimesele kui ka tervele perele eraldi - luues eraldi profiile. Sel viisil saab igaüks nautida omanimelist erimenüüd oma lemmikjookidega.
5.Juhtimise tüüp. Olenevalt masinal olevast esipaneelist on juhtimine keerulisem või siis kergem. Tegemist võib olla väikese tekst-ekraaniga ja ikoonidega või siis laia värvilise ekraani ja nutiseadmisest juhtimise võimalusega.
6. Hooldus. Soodsamatel kohvimasinatel on hooldusprotsess kuvatud sümbolitega - ilma kasutusjuhendita on hooldusprogrammi võimatu teostada. Superautomaatsete kohvimasinate puhul on hooldusjuhised selgelt ja arusaadavalt ekraanile kuvatud - vajalik on vaid ekraanil näidatud juhiste järgi programm teostada. Lisaks on osad masinad veelgi automaatsemad ja nõuavad vähem manuaalset puhastamist, kui teised vajavad täielikku käsitsi lahti võtmist.
7. Disain ja korpuse materjalid. Automaatse kohvimasina korpus võib olla lihtsast plastikust, metallist, läikiv või matt, või kaetud hoopis veelgi luksuslikumate materjalidega. Neil võib olla veepaagi või tassivalgustus, pakkudes unikaalseid, huvitavaid kujusid ja disaine.

Kas see kommentaar oli kasulik?
Loe veel Peida lisainfo

Kohvimasinatest

Tänapäeval leiab kohvivalmistamine aset peaaegu igal pool. Kuigi sda jooki valmistatakse eri maailma nurkades erinevalt, teab enamik inimesi, kuidas kohvi valmistada, ning on seda ka ühel või teisel viisil teinud. Mõningates kohtades põhineb kohvivalmistamise protsess saja aasta vanustel traditsioonidel, tesites riikides on see jällegi rituaal, mis areneb koos modernsete tehnoloogiatega.

Umbes viimased kakskümmend aastat on kohvimaailm keerelnud ümber espresso. Spetsialiseerunud kohvikud ning kolmanda laine baristade liikumine on sellele joogile suurel hulgal populaarsust lisanud. Olles proovinud tõeliselt maitsvalt ekspertide poolt valmistatud kohvi, soovivad inimesed seda ka kodus nautida, mistõttu otsivad nad kohvivalmistajaid või masinaid, mis nende vajadustele kõige paremini sobiks. Kiire espressokultuuri areng on julgustanud kohvisõpru vanade Itaalia traditsioonide juurde tagasi pöörama, mistõttu on enamik neist sellise masina otsingul, mis suudaks selle joogi kõige maitsvamat võimalikku versiooni valmistada. Espresso ja espresso baasil joogid on valmistatavad kohvimasinates, mis pakuvad vähemalt 9 bar’ist rõhku. Kui me proovime ette kujutada espresso valmistamise protsessi, mõtlevad ilmselt paljud meist traditsioonilise espressomasina peale, mida professionaalsed baristad üle terve maailma kasutavad. Tänapäeval on aga saadaval ka nende väiksemad versioonid, mis on disainitud spetsiaalselt koduseks kasutuseks...

Loe veel

Seda tüüpi kohvimasinaid ostavad aga tavaliselt inimesed, kes on veetnud aega kohvivalmistamise alal töötades, või kes on valmis saama tõelisteks baristadeks – et selle seadme kõikidest pakutavatest eelistest osa saada, on vaja aega ja teatavaid oskusi. Sel konkreetsel põhjusel on inimeste kodudes pigem täisautomaatsed kohvimasinad: need valmistavad kõrge kvaliteediga maitsvat espressot, ning on võimelised ka iseseisvalt piima vahustama. Neile, kelle köögis pole eriti palju ruumi, kuid kes hindavad lihtsat ja kiiret maitsva kohvi valmistamist, on valikus tableti-, või padjamasinad, mis on suureks abiks ajanappuses, kuid pakuvad siiski hea kvaliteediga kohvi.

Musta kohvi fännid valivad tihtipeale tilkuva filtermeetodiga kohvivalmistajad, mis võimaldavad inmestel kohvi valmistada, justkui oleks nad tõelised kohvimeistrid – hoides saladuses oma isiklikke kohvisaladusi ja valmistades jooke, mis on saadaval ainult nende enda kodus. Need inimesed valivad ka kohviube äärmiselt hoolikalt, sest filter-kohvijookidele on kõige paremini sobilikum mahe, kuid rikkalik maitse.

Allpool toome välja peamised kohvimasinate tüübid:

Täisautomaatsed kohvimasinad

Täisautomaatsed kohvimasinad on küllaltki hiljutine leiutis, mis on väga lühikese ajaga oma populaarsuse pimestava kiirusega taevasse tõstnud. See on muutnud selle seadme luksustootest üheks peamiseks köögitarvikuks. Nende masinate suurimad eelised on kiire ja kõrge kvaliteediga kohvi valmistamine väskelt jahvatatud kohviubadest, lai valik retsepti ja võimalus nautida kodus restorani tasemel kohvi. Lisaks sellele on modernsed tehnoloogiad pidevas arengus, mistõttu muutuvad täisautomaatsed kohvimasinad aina enam innovatiivsemaks. Nendesse seadmetesse integreeritud tehnoloogiad muudavad nende hooldamise, juhtimise ja ressursside kasutamise palju lihtsamaks. Kohvivalmistamise protsessi ajal teostatakse kalkulatsioonid, mis võimaldavad masinal automaatselt hinnata, kas jook on korrektselt valmistatud, ning seadistada selle valmistamine parimate võimalike tulemuste kohaselt. Uusimad seadmed on varustatud ka eriliste süsteemidega, mis võimaldavad kohvisõpradel oma soovitud temepratuuri ja konsistentsiga piima valmistada, ning koostisaineid joogile soovitud järjekorras lisada – see võimaldab jooki valmistada täpselt autentsele retseptile kohaselt. Premium-klassi mudeleid saab ka otse oma nutiseadmest läbi mobiiliäpi juhtida. See võimaldab sul luua oma kohviretsepte, ning jälgida masina hooldusprogrammide infot, kohvi temperatuuri ja teisi olulisi nüansse.

Täisautomaatsed kohvimasinad on ideaalsed neile, kes unistavad laiast valikust maitsvatest kohvijookidest, mis valmivad kiirelt ja lihtsalt, ilma sinupoolse pingutuseta.

Sisseehitatud kohvimasinad

Kui oled kolimas uude majja, on väärt mõte kaaaluda ka võimalust soetada sisseehitatud täisautomaatne kohvimasin, mis sobib ideaalselt sinu interjööri. Seda tüüpi seadmed on erakordselt käepärased just ruumi säästmisel ja erakordselt modernsete lahenduste puhul. Uusimaid sisseehitatud kohvimasinaid võib iseloomustada kui lihtsa hoolduse, laia retseptide valiku ja kaasaegse disainiga seadmeid.

Pool-automaatsed kohvimasinad

Seda tüüpi kohvimasinaid kohtab enamasti kohvikutes ja baarides. Just pool-automaatsed kohvimasinad andsid esimese sammu espresso kultuuri lennule. Tänapäeval on kohvivalmistusseadmete tootjad niivõrd palju arenenud, et seda tüüpi seadmeid on olemas ka koduseks kasutuseks. Kodused pool-automaatsed kohvimasinad on palju väiksemad, kasutavad vähem elektrit, ning osad neist on varustatud ka sisseehitatud kohviveskiga. Et pool-automaatse kohvimasina pakutavatest võimalustest viimast võtta, peaksid veidi aega võtma nende valikutega tutvumiseks – et kohvi korrektselt valmistada, pead veskit seadistama, õige veekoguse ja temperatuuri valima, ning piima vahustama õppima. Eksperimenteerimisele ja õppimisele võib kuluda lausa mitu kuud, kuid lõpuks jood sa kohvi, mis on sama hea nagu restoranis serveeritud jook.

Kui soovid oma arusaamu kohvivalmistusest ja selle arvukatest nüanssidest süvendada, ning oled inimene, kes soovib protsessi nautida ja kohvijoogi tulemuse üle täielikku kontrolli omada, on pool-automaatne kohvimasin sulle täpselt õige!

Kapselkohvimasinad

Pole kahtlustki, et need on tänapäeva populaarseimad kohvimasinad – need võtavad vähe ruumi (sa võid need isegi reisile kaasa võtta!), on küllaltki odavad, ning pakuvad võimalust valmistada espresso baasil jooke (tänu piisavale rõhule). Lisa sellele saad kapsite abil eriti laia erinevate kohvijookide valikud (üks kapsel võrdub ühe kohviportsjoniga). See on kiire, mugav ja lihtne – kõik, mida modernsel inimesel vaja.

Enamik kapselkohvimasinaid on varustatud ühega kahest populaarseimast kapslisüsteemist: Dolce Gusto ja Nespresso. Dolce Gusto kohvimasinad on disainitud neile, kes soovivad valida laia joogivaliku hulgast, ning nautida piimaga jooke. Kui oled üks sellistest, saad valida kapsli, mis on loodud spetsiaalselt sinu lemmikretsepti jaoks – cappuccino, latte macchiato, karamelli latte macchiato ja arvukalt teisi retsepte. Kõik mida pead tegema – sisesta üks kapsel või paar tükki teineteise järel kohvimasinasse, vajuta nuppu, ning sinu kohv on koheselt valmis! Teisalt, Nespresso masinad on erakordselt stiilsed ja saavutavad 19-bar’ise rõhu. Nespresso pakub erakordselt laia kohvivalikut (kohvisegudest kuni erinevate specialty kohvide ja kindla piirkonna kohvideni) espresso ja musta kohvi valmistamiseks. Kui oled piimajookide fänn, vali integreeritud piimasüsteemiga mudel – see võimaldab sul päris piimaga kohvi valmistada (Dolce Gusto puhul on tegemist piimapulbriga).

Kapselmasinad on teinud niivõrd populaarseks nende lihtne kasutamine, kiire kohvivalmistus ja võimalus igale pereliikmele erinevaid jooke valida, mida nad enim naudivad. Nii Dolce Gusto kui ka Nespresso seadmeid on äärmiselt lihtne hooldada. Automaatne katlakivieemaldus kaitseb sinu kohvimasinat katlakivi jääkide eest. Lisaks sellele on need masinad lihtsasti lahti võetavad, ning nende osi saab pesta voolava kraanivee all või nõudepesumasinas.

Seda tüüpi kohvimasinad on ideaalsed neile, kes soovivad oma kohvi kiirelt ja lihtsalt. Kapselkohvimasinate omanikud naudivad ka kohvi valmistamist erinevatest kohviubade sortidest.

Tablettidega kohvimasinad

Tablettidega kohvimasinad kasutavad jookide valmistamiseks tablette. Just nagu kapslid, sisaldavad tabletid kohvi, kuid erinevalt kapslitest on see kohv eel-pressitud. Mõned kohvivalmistusseadmed valmistavad kohvi ainult tablettidest, kuid enamik kodus kasutatavaid pool-automaatseid kohvimasinaid valmistavad kohvi nii jahvatatud kohvist kui ka tablettidest, mistõttu võib neile viidata ka kui tablettidega masinatele. Kui puutud nende masinate puhul kokku märgiga E.S.E (Easy Serving Espresso e. Lihtsasti Valmistatav Espresso), siis tähendab see, et masinaga on kaasa sõel-filtrid, mis on loodud spetsiaalselt tablettidega kasutamiseks. Kokkuvõtvalt – tabletid on mugav ja kiire viis maitsva kohvi valmistamiseks.

Neid kohvimasinaid peaksid ostma inimesed, kes hindavad kohvi valmistamise juures just mugavust. Tänu oma väiksusele, on need seadmed hea valik, kui soovid reisida, ning sulle ei meeldi hotellides pakutav kohv.

Padjakohvimasinad

Padjakohvimasinad valmistavad kohvi patjadest. Erinevalt kohvitablettidest ei ole patjades olev kohv pressitud, mistõttu on sel meetodil valminud kohv erakordselt kerge. Kuigi nende seadmete kasutatav rõhk on madalam kui tavapärasel espressomasinal, kattuvad kohvijoogid sellegipoolest maitsva crema kihiga. Selle tõttu on need masinad ideaalne kompromiss espressomasina ja filterkohvimasina vahel.

Kuigi kohvipadjad on erakordselt tugevad (muidu ei kannataks nad masinast tulevat rõhku), on nad siiski keskkonnasõbralikud ning muutuvad kiirelt kompostiks. Just nagu kohvivalmistamine ise, on ka nende seadmete hooldamine äärmiselt lihtne, ning võtab garanteeritult väga vähe aega. Selle asemel, et kohvimasina puahastamisele tunde kulutada, saad lihtsalt istuda ja maitsvat kohvi nautida!

Kui armastad kõrge kvaliteediga kerget kohvi, mis valmis kiirelt ning iga kord erinevatest ubadest, väärib padjakohvimasin kindla peale kohta sinu köögis.

Filterkohvimasinad

Filterkohvimasinatega valmistatud joogid on tavapäraselt erakordselt kerged, kuid jällegi maitsest pakatavad. Nad on rikkaliku maitsega espresso vastandid, kuid nende maitsenoodid on siiski kontsentreeritud ja ühe kindla nüansi ümber keerdunud. Üks suurimaid eeliseid filterkohvimasinate juures on fakt, et need võimaldavad sul valmistada suurema koguse kohvi, jätta kannu kuumaplaadile ja unustada mure järgmise tassi valmistamise pärast terve pärastlõuna jooksul. Et vältida selles valmistumeetodis pettumist, on oluline valida kõrge kvaliteediga maitsvad kohvioad. Seda seetõttu, et täidlaste maitsete avaldamise kõrval toob filterkohvimasin välja ka kohvi puudused. Rääkides tilkuvast valmistusmeetodist, on eelistatav, et kohvioad on 100% araabika sisaldusega, ning röstimisaste ei tohiks olla keskmisest tumedam. Kasutades seda tüüpi kohvi, saad kohvimasinast välja võtta maksimaalse potensiaali.

Filterkohvimasinad on ideaalsed inimestele, keda huvitavad peidetud nüansside avastamine on kohviubade maitses. Maheda ja kerge kohvi fännid hindavad seda masinat kindla peale. Seda tüüpi kohvimasin on eriti käepärane väikeses kontoris – suurema koguse kohvi valmistamine võimaldab kontori töötajatel nautida tassikest kohvi ilma kohvimasina taha järjekorda seismata.

Kui sa ei ole kindel, millist tüüpi masin on sulle õige, on KohviSemu konsultandid sulle alati õige valiku tegemisel abiks!