Kuni -50%

Kohvimasinad

Sadu erinevaid kohvimasinaid ja kohvivalmistamise seadmeid, mis täidavad ka kõrgeimad nõudmised

TOP kohvimasinad

TOP kohvimasinad
  • 150 EUR kingitus
  • SÜNNIPÄEVATOP

Saeco Xelsis Suprema SM8885/00 täisautomaatne kohvimasin – metallik

1,299.00  1,349.00  -4%
  • 150 EUR kingitus
  • SÜNNIPÄEVATOP

Saeco Xelsis Deluxe SM8780/00 täisautomaatne kohvimasin – must

999.00 
  • 80 € tagasi
  • SÜNNIPÄEVATOP

Siemens EQ700 TQ705R03 Integral täisautomaatne kohvimasin – hõbedane

999.00  1,099.00  -9%
  • Kingitus
  • + 2 kg kohvi
  • SÜNNIPÄEVATOP

DeLonghi Eletta Explore ECAM450.65.G täisautomaatne kohvimasin – must

929.00  1,049.00  -11%
  • SÜNNIPÄEVATOP

CHiATO Luna Style espressomasin – hõbedane

89.00 

Uusimad kohvimasinad

Uusimad kohvimasinad

K.K.K

Kuidas automaatset kohvimasinat hooldada?

Automaatse kohvimasina hooldus on küllaltki lihtne, kuna see on väga automatiseeritud. Masin ise annab vajalikest hooldusprogrammidest märku. Automaatse kohvimasina hooldused saab jagada igapäevasteks ja mitte-igapäevasteks.

Igapäevane hooldus:
1. Täida vee ja ubadega (kui vajalik).
2. Kui seadmel on piimasüsteem, pese see läbi ja võta osadeks (isegi kui masinal on automaatne loputusprogramm).
3. Eemalda sahtlist kohvijäägid, kalla ära jääkvesi ja pese alus.

Mitte-igapäevane hooldus:
1. Kui kasutad veefiltrit, peab seda regulaarselt vahetama (umbes iga kahe kuu tagant).
2. Katlakivieemaldusprogramm. Automaatne kohvimasin küsib seda ise. Väga oluline on teha seda õigeaegselt ja selleks ettenähtud vahenditega (kindlasti ei tohiks kasutada sidrunhapet ega äädikat!).
3. Puhastusprogramm. Automaatne kohvimasin küsib seda ise. Programm on oluline kohvirasvade ja jääkide eemaldamiseks. Puhastusprgrammi peaks teostama iga paarisaja tassi järel.
4. Manuaalne kohvimooduli/keeduploki puhastus. Kord kuus soovitame keeduploki eemaldada, voolava vee all pesta, kuivatada ja liikuvaid osi ettenähtud määrdega õlitada. (Seda peab tegema kõigi masinate puhul - välja arvatud JURA masinad).

Kas see kommentaar oli kasulik?
Loe veel Peida lisainfo

Milline kohvimasin valmistab maailma parimat kohvi?

Kohvimasin ei tekita maitsetule kohvile head maitset. Kohvi maitse sõltub sellest, mida sa kohvimasinasse paned. Kahjuks saab kohvimasin ka väga kergelt hea kohvi "rikkuda". Kuidas? Kui see ei ole korrektselt reguleeritud (jahvatusaste on ebatäpne, temperatuur on vale) või masin on seest määrdunud (kohvijääkidest tekkinud ummistus, hallitus) - nii muutub ka kõige maitsvam kohv maitsetuks.
Miks siis kohvimasinate hinnad nii erinevad on, kui kohvimaitse on võimalik samasuguseks reguleerida?
Kohvimasinat ostes maksad sa jookide valiku, reguleerimise ja programmeerimisvõimaluste, lihtsa kasutamise, lihtsa hooldamise, disaini, kvaliteetse korpuse ja brändituntuse eest.

Kas see kommentaar oli kasulik?
Loe veel Peida lisainfo

Millised on kohvimasinate tüübid?

Kohvimasinaid saab liigitada nende tüübi järgi nii:
1. Automaatsed kohvimasinad. Valmistavad kohvi ubadest ja ühe nupuvajutusega. Olenevalt piimasüsteemist saab sellega valmistada ka piimajooke. Neid masinaid saab jagada kodu-, kontori-, ja vending kategooriatesse.
2. Poolautomaatsed kohvimasinad. Tuntud ka kui espressomasinad, mis võimaldavad sul barista olla. Jahvata oad soovitud jämedusse, kasutades selleks eraldiasuvat või kaasasolevat (kui on masinal lisaks) veskit, pressi jahvatatud kohv tamperiga portafiltri sisse, sisesta käepide masinasse, vajuta nuppu - ja valmista üks või kaks tassi kohvi. Manuaalse otsikuga saab piima vahustada. Neid masinaid saab jagada kodu-, ja professionaalset tüüpi masinateks.
3. Kapselkohvimasinad. Valmistab kohvi kapslist. Omapära: Iga kapslisüsteem kasutab ainult talle sobivaid kapsleid.
4. Kohvivalmistajad. Filter-, või moka süsteemiga kohvivalmistajad, mis kasutavad eeljahvatatud kohvi.
5. Perkolaatorid. Masinad, mida kasutatakse väga suurte koguste kohvi valmistamiseks, mis on eriti populaarsed Horeca alal.
6. Erinevad kohvivalmistajad. Tõusvas trendis olevad kohvivalmistustööriistad, millega saab eksperimenteerida spetsiifiliste kohvimaitsetega.Chemex, Aeropreoss, V60, Presskann jne..

Kas see kommentaar oli kasulik?
Loe veel Peida lisainfo

Kuidas automaatsed kohvimasinad üksteisest erinevad?

Kohvimasinaid on nii suur valik, et kindlasti mõtlevad paljud, mis on nende erinevused. Lisaks kõigub nende hind 300 kuni tuhandete eurodeni. Põhierinevused:
1. Valmistatavate jookide valik. Mõned masinad valmistavad ainult espressot ja musta kohvi, kui teised valmistavad mitukümmet retsepti vaid ühe nupuvajutusega.
2. Piimasüsteemi tüüp. Erinevaid piimasüsteeme on peamiselt kolme tüüpi: auruotsikuga masinad (piima vahustamine käib manuaalselt, nagu baristal), automaatse vahustaja, mis on kohvimasinast eraldi (masin valmistab piimavahtu kohvist eraldi), täisautomaatse piimasüsteemiga masin (vajuta lihtsalt nuppu, ja masin valmistab ise piimajoogi). Täisautomaatseid piimasüsteeme on mitut tüüpi: ühendatud piimavoolikuga (voolik käib otse piimapakki) ja integreeritud piimaanumaga.
3. Reguleeri maitset. Kõikidel automaatsetel kohvimasinatel on võimalus muuta jahvatusastet, kasutatava kohvi kogust , veetemperatuuri ja joogi suurust. Küsimus on selles: Kui palju sa tegelikult reguleerida saad? Kas sa saad valida kahe või kaheteistkümne hulgast? Superautomaatsetel kohvimasinatel saab muuta lausa läbi kohvi voolava vee survet (olenevalt konsistentsist ja soovitud kohvimaitsest lähtudes) ja piimavahu konsistentsi ning temperatuuri.
4. Programmeerimisvõimalused. Soodsama poole masinatel saab reguleerida vaid konkreetseid parameetreid. Superautomaatsetel masinatel on võimalus kõigi seadistusi programmeerida ja salvestada. Seda nii ühele inimesele kui ka tervele perele eraldi - luues eraldi profiile. Sel viisil saab igaüks nautida omanimelist erimenüüd oma lemmikjookidega.
5.Juhtimise tüüp. Olenevalt masinal olevast esipaneelist on juhtimine keerulisem või siis kergem. Tegemist võib olla väikese tekst-ekraaniga ja ikoonidega või siis laia värvilise ekraani ja nutiseadmisest juhtimise võimalusega.
6. Hooldus. Soodsamatel kohvimasinatel on hooldusprotsess kuvatud sümbolitega - ilma kasutusjuhendita on hooldusprogrammi võimatu teostada. Superautomaatsete kohvimasinate puhul on hooldusjuhised selgelt ja arusaadavalt ekraanile kuvatud - vajalik on vaid ekraanil näidatud juhiste järgi programm teostada. Lisaks on osad masinad veelgi automaatsemad ja nõuavad vähem manuaalset puhastamist, kui teised vajavad täielikku käsitsi lahti võtmist.
7. Disain ja korpuse materjalid. Automaatse kohvimasina korpus võib olla lihtsast plastikust, metallist, läikiv või matt, või kaetud hoopis veelgi luksuslikumate materjalidega. Neil võib olla veepaagi või tassivalgustus, pakkudes unikaalseid, huvitavaid kujusid ja disaine.

Kas see kommentaar oli kasulik?
Loe veel Peida lisainfo

Kohvimasinatest

Kohvimasinate turg on viimase kümnendi jooksul märkimisväärselt kasvanud ning sisaldab nüüd mitmeid erinevaid seadmeid, mis vastavad erinevatele eelistustele, elustiilidele ja oskustasemetele. Meie valikus on kõik alates manuaalsetest kohvimasinatest, mis annavad täieliku kontrolli kogu protsessi üle kuni täisautomaatsete masinateni, mis vajavad vaid nupuvajutust. Mõne tootja loomingust on pärit oma niši parimad kohvimasinad, mis keskenduvad eksklusiivselt konkreetsele masinaliigile, vastamaks teatud soovidele. Meie veebipoest leiad üksikasjaliku ülevaate erinevatest kohvimasinaliikidest, et saaksid hõlpsalt valida enda jaoks täiusliku mudeli.

Vaatame aga nüüd lähemalt, millised kohvimasinaliigid on meie poes saadaval. Alljärgnevalt tutvustame põhilisi kohvimasinate kategooriaid:

Loe veel

Täisautomaatsed kohvimasinad

Nende jaoks, kes soovivad kogu kohvivalmistamise jätta automatiseeritud tehnoloogia hoolde, on täisautomaatsed kohvimasinad täiuslik valik. Need kohvimasinad on tehnoloogiliselt täiuslikumad, neid on lihtne hooldada ja kasutada. Masinatel on nutisüsteemid, mis on loodud selleks, et seadistada pruulimist automaatselt optimaalse tulemuse jaoks, sh piima temperatuuri ja tekstuuri seadistamine või koostisosade järjekorra seadistamine autentsete kohviretseptide valmistamiseks. Mõnel täisautomaatsel kohvimasinal on ka puutetundlik ekraan. Uusimad mudelid võivad olla isegi nutitelefoniga kontrollitavad, lastes kohandada retsepte, jälgida puhastusgraafikut, seadistada kohvi temperatuuri ja muid seadeid ning muutes kogu protsessi lihtsaks ja personaalseks. Valida saab ka mitmete erinevate disainide hulgast: valikus on nii klassikalised kohvimasinad kui ka moodsama välimusega mudelid.

Meie täisautomaatsete kohvimasinate valikus on hulgaliselt mudeleid. DeLonghi kohvimasinad eristuvad ainuüksi selle tootja märkimisväärsuse poolest. Just nagu Siemens kohvimasinad, sisaldavad ka need välist piimakonteinerit koos mitmete moodsate funktsioonidega. Muidugi on saadaval ka teisi kohvimasinabrände, mis sobivad teistele vajadustele. Üks kõige populaarsemaid täisautomaatseid kohvimasinaid on muidugi ei keegi teine kui Jura kohvimasinad. Jura masinatel on mitmeid kohandusvalikuid, sealhulgas muudetav jahvatuse suurus, kohvi-vee suhe ja temperatuuriseaded, seega saavad kasutajad seadistada iga tassikese oma eelistuste järgi.

Erinevad kohvimasinad ja nende tootjad on erinevate omadustega. Üks nendest omadustest on madal müratase - Nivona kohvimasinad on siinkohal väärt mainimist, pakkudes hulgaliselt kontrollivalikuid ning iseseisvust. Need kohvimasinad on disainitud selleks, et kohanduda individuaalsete vajadustega ning pakkuda piiramatult võimalusi kõigile kohvisõpradele.

Integreeritavad kohvimasinad

Kui sa alustad uues kodus elu või oled köögidisaini uuendamas, on integreeritavad kohvimasinad sisustuse jaoks suisa vajalikud. Need kohvimasinad pakuvad hulgaliselt kohandatavaid retsepte - alates rikkalikust espressost kuni koorese latteni - kuid saad lisaks isikupärastada kohvi kangust ja temperatuuri. Masinate hooldamine on lihtne ja kiire: pead loputuse või katlakivieemalduse võtma ette siis, kui kohvimasin seda ise küsib. Mõned sisseehitatud mudelid nagu Bosch integreeritavad kohvimasinad sisaldavad nutikaid programmeeritavaid võimalusi, et saaksid näiteks kohvivalmistamise ajastada või salvestada oma lemmikretsepte, valmistades baristatasemel kohvi vaid nupuvajutusega. Sellised võimalused on enamikel integreeritavatel masinatel, sealhulgas Siemensi integreeritavatel kohvimasinatel.

Kohvimasinate liigid omaduste järgi

Iga kohvimasin (olenemata selle liigist) sisaldab funktsioone, mida saab sättida oma unikaalse vajaduse järgi. Nende funktsioonide hulgas on palju võimalusi: näiteks piimavahustaja, integreeritud jahvati või taimer, mis on olemas näiteks Joy Resolve kohvimasinal. Need võimalused näitavad, kuivõrd erinevad on kasutajate eelistused ja soovid: mõned soovivad nautida kõik-ühes lahendust, mõned aga soovivad rohkem kohandusvõimalusi ja maksimaalset täpsust. Alljärgnevalt räägime erinevatest funktsioonidest, et saaksid leida täiusliku kohvimasina oma ootustele vastavalt.

Kohvimasin piimavahustajaga

Lattesõprade jaoks on kõige olulisem see, et nende uuel kohvimasinal oleks piimavahustaja. Kohvimasinad, millel on piimavahusti, ei valmista mitte lihtsalt kuuma kohvi, vaid masinal on auruotsik, millega saab vahustada täiusliku piimavahu. See funktsioon sobib hästi neile, kes eelistavad mahedamat kohvi ning samas on süsteemi kasutamine mugav tänu integreeritud piimasüsteemile ja konteineritele. Siemens kohvimasinad ja mõned Philips kohvimasinad on head näited seadmetest, mis suudavad valmistada piimapõhiseid jooke sisseehitatud piimamahutiga, Melitta kohvimasinad tulevad aga välise piimamahutiga.

Kohvimasinad veskiga

Kohvimasin ja veski käivad käsikäes, eriti, kuna espresso kvaliteet sõltub suuresti õigest jahvatusest. Kohvimasinad, mis on varustatud jahvatiga, tagavad, et oad on jahvatatud täiuslikult optimaalse maitse ekstraheerimise jaoks. Integreeritud veskid on tavaliselt olemas täisautomaatsetel mudelitel. Üks selline näide on Miele kohvimasinad. Vahel on veski olemas ka filtermasinatel (Melitta, Moccamaster) ja espressomasinatel, et laiendada kohvivalmistamise valikuid ning kasutada värskelt jahvatatud ube. Sage kohvimasinad on üks hea näide espressoseadmest, millel on sisseehitatud veski.

Espressomasinad

Espressokultuur on viimasel ajal märkimisväärselt kasvanud ning espressomasinad mängivad selles kunstis olulist rolli. Espressomasinad on nüüd disainitud sobimaks ka koju ja pakuvad kompaktseid energiasäästlikke lahendusi, mõnel on isegi sisseehitatud kohviveski. Espressomasinad nõuavad kasutajalt teatud oskustaset selleks, et peenhäälestada jahvatuse seadeid, vee kogust ja temperatuuri ning valmistada meisterlikku piimavahtu. See kohvinüanssidesse süübimine lõppeb aga võimalusega valmistada kodus kohvikutasemel espressot. Espressomasin on ideaalne neile kohvisõpradele, kes tahavad kontrollida kogu protsessi.

Espressomasinate maailmas eristuvad teatud brändid oma unikaalsete funktsioonide poolest. Rocket Espresso kohvimasinad annavad erakordse manuaalse kontrolli, seega sobivad need neile, kes tahavad oma espresso peenhäälestada viimse detailini. Bezzera jällegi kombineerib traditsiooni ja uuendused, sobides niimoodi nii klassikasõpradele kui ka moodsa tehnoloogia austajateni. Lelit kohvimasinad on erakordsed piimavahustamise võimekuse poolest, luues iga tassikese jaoks täiusliku tekstuuri ja temperatuuri. Paljud teised brändid pakuvad samuti midagi erilist. Meil on saadaval isegi meie enda brändistatud kohvimasinad: CHiATO kohvimasinad, mis sobivad hästi algajatele.

Manuaalsed espressomasinad

Kui sa süvened espressomaailma sügavustesse, kohtad varem või hiljem kohvimasinaid, mis vajavad manuaalset kontrolli. Manuaalsed espressomasinad töötavad samal põhimõttel nagu traditsioonilised espressomasinad. Nende hulgas on saadaval näiteks La Pavoni kohvimasinad, mis on suisa kvaliteedi sünonüümid. Ka Elektra kohvimasinad on populaarsed. Ülima kogemuse jaoks võivad sulle kõige rohkem sobida Flair Espresso kohvimasinad. Kangiga kohvimasinad sobivad paremini kogenud kasutajatele, kuid tänu veebis olevatele õpetustele saavad ka vähema kogemusega kasutajad kenasti hakkama.

Filterkohvimasinad

Need, kes eelistavad kergema maitsega kohvi, mitte intensiivset espressot, võivad nautida filterkohvimasinat. Filterkohvimasinad lasevad valmistada suurema hulga kohvi, hoides kohvi soojana mitu tundi ning seega lastes nautida maitsvat kohvi pikemat aega. Pea aga silmas, et tõeliselt maitsva filterkohvi jaoks tuleb kasutada kvaliteetseid kohviube, kuna see meetod võimendab nii ubade häid kui ka halvemaid omadusi. Parima maitse jaoks tasub kasutada keskmise röstiga 100% araabika kohviube.

Kohvinautlejad, kes soovivad avastada oma kohvis peituvad peened maitsenoodid, naudivad filterkohvimasinaid isegi väikeses kontoris, kuna filterkohvimasinaga saab valmistada mitme tassi jagu kohvi ilma pikema ooteajata. Ühed kõige populaarsemad filterkohvimasinad on Moccamaster filterkohvimasinad.

Kapselkohvimasinad

Kapselkohvimasinad moodustavad kohvimasinate seas samuti olulise koha. Innovatiivsed kapselkohvimasinad kasutavad ühekordseid kapsleid, mis sisaldavad mitmeid maitseid ja aroome ilma jõupingutusi tegemata. Kohvikapslid sobivad seejuures erinevatele eelistustele: saadaval on nii rikkalikke espressosid kui ka kreemiseid lattesid. Optimaalne rõhk, automaatne katlakivieemaldus ja lihtne puhastus: need kohvimasinad sobivad neile, kes otsivad kvaliteetset kohvikogemust ilma keeruliste toiminguteta.

Dolce Gusto ja Nespresso on kaks juhtivad kapselmasinasüsteemi, mõlemal oma unikaalsed eelised. Dolce Gusto kohvimasinad sobivad erinevatele maitse-eelistustele tänu mitmetele joogivalikutele, nende hulgas ka piimajoogid nagu cappuccino ja erimaitselised latted. Teisalt Nespresso on armastatud oma elegantse disaini ja efektiivse kõrgrõhusüsteemi poolest, mis on mõeldud premium-kogemuse otsijatele. Bränd pakub mitmeid erinevaid kohvivariante, alates ainumaitsetest kuni segudeni. Piimakohvi eelistajad saavad valida Nespresso mudeli, millel on integreeritud piimavahusti, mis viib kapselkohvimasinate mugavuse ja premium-kvaliteedi veelgi kaugemale.

Tablettidega kohvimasinad

Olemas on ka tablettidega kohvimasinad, mis muudavad espresso valmistamise veel lihtsamaks kasutades eelnevalt mõõdetud ja kokkupakitud padjakesi. Need mitmekülgsed kohvimasinad (tihtipeale espressomasinad) suudavad kasutada nii tablettidega kui ka jahvatatud kohvi, seega saab neid sobitada erinevale vajadusele. Tablettidega kohvimasinad on saadaval näiteks Smegi tootevalikus. DeLonghi Dedica kohvimasinad sobivad samuti tablettidega kasutamiseks. Kui sa väärtustad mugavust ennekõike, võib just see olla sinu jaoks sobiv kohvimasina tüüp.

Padjakohvimasinad

Kohvipatju kasutavad padjakohvimasinad valmistavad kergema maitsega kohvi. Need kohvimasinad kasutavad traditsioonilise espressomasinaga võrreldes madalamat rõhku, kuid suudavad ikkagi valmistada jooke, millel on rikkalik vahukiht, olles seega hea kesktee espresso- ja filterkohvimasina vahel. Üks sellise meetodi unikaalne eelis on keskkonnasõbralik olemus: padjakesed on piisavalt vastupidavad pruulimise jaoks, ent biolagunevad kiirelt. Lisaks tasub mainida lihtsat hooldust, seega saab kohvi nautida minimaalse koristusvajadusega. Philips Senseo kohvimasinad on selle tehnoloogia eestvedajad.

Need, kes väärtustavad kiiret ja mugavat protsessi, ent ei kavatse teha kompromisse kvaliteedilt, naudivad kindlasti padjakohvimasinaid. See on ideaalne valik neile, kes tahavad hõlpsalt ja tõhusalt nautida erinevaid kohvimaitseid.

Kaasaskantavad espressomasinad

Kaasaskantavad espressomasinad on head lahendused neile, kes käivad tihti matkamas või liiguvad palju ringi. Kompaktsed ja kerged Handpresso ja AeroPress on hõlpsalt kaasaskantavad. Need on seejuures ka väga lihtsad: kuum vesi tuleb valada jahvatatud kohvi peale. Iga kaasaskantav espressomasin on varustatud pumbaga, mis asendab rõhukangi, seega saab valmistada ka espresso stiilis kohvi. Lihtsus ja tõhusus muudavad kaasaskantavad espressomasinad hädavajalikuks nende kohvisõprade jaoks, kes soovivad nautida maitsvat jooki ka õues või teel viibides.

Kasutatud demo kohvimasinad

Meie valikus on hulk erinevaid kohvimasinaid - sh espressomasinad, täisautomaatsed kohvimasinad ja filterkohvimasinad - mis on kõik taastatud meie oskuslike tehnikute poolt. Kasutatud demo kohvimasinad võivad olla masinad, mida on kasutatud poes näidisena, mis on tagastatud või lihtsalt on jäänud meil laos müümata - kõiki neist testitakse hoolikalt enne uuesti müümist. Tänu sellisele põhjalikule protsessile saame pakkuda suurepärases seisundis kohvimasinaid soodushinnaga, et kliendid saaksid soetada kvaliteetse seadme märksa madalama hinna juures.

Professionaalsed kohvimasinad

Professionaalsed kohvimasinad on parimad kohtadesse, kus tuleb valmistada suuri koguseid: näiteks kohvikud, hotellid, restoranid ja suured büroohooned. Meie valik on jagatud kaheks: professionaalsed espressomasinad (nagu Rocket Espresso mudelid) ning täisautomaatsed kohvimasinad, nagu Saeco omad. Need kaks masinaliiki sobivad erinevatele vajadustele ja oskustasemetele.

Kohvikute jaoks on kvaliteet ja maht kõige olulisemad. Kohvimasinad kohvikusse, nagu Rancilio või La Marzocco, on täiuslik valik. Sellised professionaalsed espressoseadmed lasevad kohvikul valmistada kõrgel tasemel espressot, tasakaalustades hinda ja kvaliteeti. Pea aga silmas, et selliste masinate jaoks on vaja rohkem oskuseid ja kogemusi tagamaks, et iga tassike kohvi vastab tõesti kõrgeimatele standarditele.

Vastupidiselt aga kohvimasinad kontorisse on enamasti täisautomaatsed, just nagu näiteks Dr. Coffee. Täisautomaatsed kohvimasinad on lihtsakoelised, sobides keskkonda, kus poleks praktiline teha kohvi manuaalselt. Iga kasutaja võib valida hõlpsalt soovitud retsepti ja nautida maitsvat kohvi ilma igasuguse baristaoskuseta. See kategooria muudab kohvi valmistamise lihtsaks, sobides büroohoonesse, kus hinnatakse head kohvi.

Kohvimasin värvi järgi

Ilmselgelt on oluline valida kohvimasin, mis sobib sinu köögi sisustusega, seega on värv mudeli valimisel oluline. Kuigi mõned brändid jäävad klassikaliste värvilahenduste juurde või pakuvad vähem erinevaid värvivalikuid, siis teised - nagu näiteks Moccamaster või Ascaso - pakuvad rohkelt erinevaid valikuid. DeLonghi on veel üks näide: Dedica mudel on saadaval näiteks punase, hõbedase, musta ja kreemika värvitooniga, seega saad sobitada masina oma köögiga või muuta uue seadme köögi keskpunktiks. Soovitame hoolikalt mõelda oma köögi värvivalikule ning valida kohvimasin, mis sobib harmooniliselt ülejäänud keskkonnaga, olles ühtaegu funktsionaalne ja ka esteetiline.

Kohvimasin suuruse järgi

Lisaks värvile peaks kohvimasin sobima ka oma suuruse poolest. Arvestades, et köögidisainid on äärmiselt erinevad ja ruumi on tihtipeale vähe, tuleb valida kohvimasin, mille suurus on õige. Me soovitame otsustamise muuta enda jaoks lihtsamaks, valides masina, mis sobib nii suuruse kui ka pruulimiseelistuse poolest. Näiteks, kui sul on väga vähe ruumi, oleks mõistlik valida väike kohvimasin. Niimoodi saad valida kohvimasina, mis täiustab sinu köögi funktsionaalsust ilma stiililt või maitselt kompromisse tegemata.

Kohvimasin hinna järgi

Kohvimasina valimisel tasub määrata ka kindel eelarve. Tänu sellele on otsustamine lihtsam, kuna hinnafiltri kasutamisel saad näha erinevaid kohvimasinaid vastavalt hinnatasemele. Hind on enamasti ka tihedalt seotud kohvimasina uudsuse, tehniliste võimete, materjalide kvaliteedi ja muude parameetritega.

Väikesed Nespresso või Dolce Gusto kohvimasinad on ühed parimad valikud alla 100 euro. Ehkki need on sisuliselt automaatsed, pole need muidugi võrdsed oma “suurte vendade” ehk täisautomaatsete kohvimasinatega, mis on oma tööpõhimõttelt pisut keerukamad ja seega ka kallimad. Kui oled valmis eelarvet tõstma, siis kohvimasinad, mis maksavad alla 500 euro, annavad rohkem võimalusi kohvi valmistamisel.

Kohvimasina valimisel on kõige olulisem mõelda oma vajadustele. Proovi leida tasakaal selle vahel, kui palju soovid raha kulutada ning milliseid funktsioone tahad kohvimasinast saada.

Vajad abi?

Kui sa pole veel kindel selle osas, milline kohvimasin sulle sobib, siis KohviSemu nõustajad on alati valmis sind aitama, et saaksid teha parima valiku!