2+2

Manuaalsed espressomasinad

Filtrid

Näita:

Filtrid
Hind
Tootja
Tüüp
Tüüp
Tüüp
Tüüp
Kapsel sobib
Piimavahustusotsiku tüüp
Valmistatavad retseptid
Kasutatava kohvi tüüp
Kohvi omadused
Juhtimise viis
Röstimisaste
Kohviubade mahuti
Kohvi päritolu regioonid
Piimaanum
Araabika sort
Veepaagi maht
Protsess
Seeria
Seeria
Ekraan
Terade tüüp
Smart äpp
Maht
Andmed
SCA hinnang
Tassisuurus
Koguse valik piimakohvile
Omadus
Koguse valik mustale kohvile
Oamahutite arv
Kohvitüüp
Portsjonite kogus
Kohvikapsel sisaldab
Salvestatud kasutajaprofiilid
Tassisoojendi
Sordid
Piimaga joogid
Kohviubade tüüp
Joogi retsept
Sobilik
Kogus
Sobivus
Säilitab sooja
Tsüklid
Šokolaadi tüüp
Kofeiinivaba meetod
Mokakannu mahutavus
Šokolaadi liik
Funktsioonid
Terade ehitus
Personaalsed retseptid
Kaubamärgid
Soovituslik päevane tasside arv
Veeühendus
Kapselmasina tehnoloogia
Gruppide arv
Kasutavad
Tera diameeter
Kohviveski tüüp
Programmeeritav jahvatuse aeg
Sisseehitatud veski
PID temperatuuri juhtimine
Manomeeter
Kuuma vee otsik
Komplekti kuuluvate toodete kogus
Tüüp
Kampaaniad

Manuaalsetest espressomasinatest

Manuaalsed espressomasinad on aegumatud käsimasinad täiusliku espresso valmistamiseks. Maailmas, kus domineerivad automaatsed kohvimasinad, on need võrratud seadmed elegantse käsitöö parim kehastus. Tänu lihtsale, ent täpsele kangisüsteemile saavad kohvisõbrad valmistada suurepärase espresso ilma, et oleks vaja kontrollida iga sammukest kohvi pruulimise protsessis.

Manuaalsed vs poolautomaatsed espressomasinad

Erinevalt kohvimasinatest, kus rõhk ja veevool on automaatselt kontrollitud, on manuaalsed espressomasinad mõeldud käsitsi kontrollimiseks. See tähendab ühtlasi, et sul on vaja rohkem teadmisi ja baristakogemusi. Kui arvad juba praegu, et see võib sinu jaoks olla liiga keeruline, siis nupulahendusega espressomasinad on parem valik. Kui see jutt sind ei hirmutanud, loe aga edasi.

Nagu mainisime, siis manuaalsed espressomasinad kasutavad pruulimisprotsessi kontrollimiseks kangi, mis vajab mõningaid oskuseid ja harjutamist, kuid tulemused on kindlasti jõupingutust väärt. Saad valmistada rikkalikke espressosid, millel on tasakaalukas hapukus ning mõnusalt paks kreemikiht. Väiksemad mudelid sobivad ka reisimiseks. Meie manuaalsete espressomasinate valikust leiad leiad nii väiksemaid kui ka tavapärasemaid seadmeid.

Kuidas kasutada manuaalset espressomasinat?

Saadaval on mitmed erinevad manuaalsed espressomasinad, mis sobivad erinevale oskustasemele:

Otsesed manuaalsed espressomasinad

Otsesed manuaalsed espressomasinad on kõige traditsioonilisemad klassikalised manuaalsed espressomasinad. Sellised seadmed kasutavad kangi, mis on otseselt ühendatud veevoolu ja rõhu kontrollimisega. Kui tõmmata kang alla, saab lasta vee läbi kohvipuru. Kui lasta kang lahti, lükatakse kolb vedru abil tagasi ning see loob rõhu, mis surub vee läbi kohvi otse sinu tassi. Nagu võid aimata, siis otsene manuaalne espressomasin vajab rohkem oskuseid ja harjutamist järjepideva tulemuse saavutamiseks, kuid see-eest saad kontrollida kogu protsessi. Mudelite hulgas on saadaval näiteks La Pavoni Europiccola või Flair Espresso seadmed.

Vedruga manuaalsed espressomasinad

Vedruga manuaalsed espressomasinad (nagu Elektra Micro Casa) kasutavad vajaliku rõhu loomiseks vedru, mitte manuaalset jõudu. Kui tõmbad kangi alla, lükatakse vedru kokku, jäädvustades sedasi energiat. Kangi lahtilaskmisel lükkab vedru kolbi alla ning surub vee kohvipurust läbi. Vedruga manuaalsed espressomasinad on järjepidevama rõhuga ja üldiselt lihtsamini kasutatavad võrreldes otsese manuaalse espressomasinaga. See sobib seega algajatele või neile, kes eelistavad kontrollitud pruulimiskogemust.

Manuaalse espressomasina omadused

Tänapäevased manuaalsed espressomasinad on saadaval mitmete erinevate disainide ja mitmekülgsete omadustega. Uurime lähemalt erinevaid omadusi, mida tasuks arvestada, kui kavatsed hankida koju manuaalse espressomasina:

Kontroll ja kohandamine. Üks manuaalse espressomasina suurimaid eeliseid on pakutav kontroll. Baristad saavad sättida rõhku, ekstraheerimisaega ja muid seadeid personaliseeritud espresso loomiseks. Selline kohandamistase tähendab lõputut katsetamist ning võimalust peenhäälestada kogu protsess oma maitse järgi.

Vastupidavus. Manuaalsed espressomasinad on loodud kestma. Seadmed on tüüpiliselt loodud kvaliteetsetest materjalidest nagu roostevaba teras ja messing, mis tagavad vastupidavuse ja kestvuse. Korraliku hooldamisega võib manuaalne espressomasin sind teenida palju aastaid.

Suurus ja kaasaskantavus. Mõned manuaalsed espressomasinad on kaasaskantavad! Üks näide on Flair Espresso kohvimasinad. Kui sa ei suuda elada kohvita ja armastad reisida, saad need kaks omavahel ühendada ning nautida kasvõi loodust samal ajal, kui jood sooja kohvi!

PS: Manuaalsed espressomasinad on saadaval erinevates suurustes, mis sobivad erinevatele eelistustele. Elektra kohvimasinad võivad tunduda pildil kompaktsed, ent nende suurus jääb vahemikku 26-33 cm. Rocket Espresso masin on aga näiteks 27.4 cm laiune! Seetõttu pead kindlasti arvestama soovitud masina mõõtmeid, tagamaks, et see mahub kenasti kööki. Kui otsid väiksemat manuaalset espressomasinat, siis Flair 58 (19 cm laiune) või La Pavoni Europiccola (20 cm laiune) on head valikud.

Välimus. Manuaalsed espressomasinad on tihtipeale esiletõstetud oma ajatu disaini ja elegantsi tõttu. Need on seadmed, mis torkavad kohe silma igas köögis oma šarmika välimuse tõttu. Kui otsid vintaažistiilis manuaalset espressomasinat, on La Pavoni ja Elektra brändid suurepärased valikud. Mõlemad brändid on tuntud oma erakordse käsitöö poolest, tootes seadmeid, mis on ühtaegu funktsionaalsed ja retrohõngulised. Kui sind kõnetavad rohkem minimalistlikud manuaalsed espressomasinad, siis Flair Espresso on parim valik.

Funktsionaalsus. Kui arvad, et manuaalne espressomasin ei suuda pakkuda edasijõudnud funktsioone, siis see pole kaugeltki tõsi! Käsipumbaga espressomasinad pole erakordsed mitte üksnes unikaalse disaini tõttu, vaid ka professionaalsete funktsioonide tõttu. Näiteks La Pavoni kohvimasinad sisaldavad tihtipeale erinevaid funktsioone nagu rõhuprofiilid, temperatuurinäidikud, auruotsikud (cappuccino on alati võimalik) ning võivad järjepidevalt valmistada 8 või isegi 16 tassi espressot.

Pane aga tähele, et kõik manuaalsed espressomasinad meie valikus ei sisalda veekeetjat. Flair Espresso puhul pead näiteks ise veekeetja juurde hankima sooja vee jaoks.

Kuidas puhastada manuaalset espressomasinat?

Manuaalse espressomasina hooldamine on oluline seadme pika eluea tagamiseks. Eemalda filtrihoidja ettevaatlikult keerates, kuni see vabaneb. Loputa hoidjat külma veega kohvipuru eemaldamiseks ja kuivata see põhjalikult. Ära unusta puhastada ka masina pruulimisosa. Pese kõiki eemaldatavaid osasid, sh filtrihoidja, portafilter ja alus ning kuivata kõike põhjalikult, vältimaks niiskuse kogunemist. Sujuva töötamise tagamiseks õlita kangimehhanismi ja teisi liikuvaid osasid vastavalt tootja soovitustele. Uuri boilerit ja kui märkad valget või rohelist sadestust, võib see viidata korrosioonile. Järgi tootja katlakivieemalduse juhendeid edasise kahju ennetamiseks.

Kui vajad abi

Kui kavatsed manuaalsed espressomasinad oma repertuaari võtta, pea meeles, et kohviseadmete maailm on mitmekülgne. Kui soovid uurida ka teisi valikuid või vajad nõuandeid, võta meiega ühendust. Meie nõustajad aitavad leida sulle parima valiku, et leiaksid enda jaoks just sellised kohvimasinad, mis sobivad sinu maitsele.

Loe veel