Kuidas kodus kohviube säilitada

kuidas-säilitada-kohviube
#Kohv #nõuanded

Enamus meist muretsevad teemal et Araabika on parem kui Robusta, kui ainus asi mille pärast me päriselt muretsema peaks on see, kuidas neid fantastilisi ja maitsvaid kohviube säilitada. Selleks et iga päev ideaalset kohvi nautida, on meil mõned nipid et su kodune kohv säilitaks oma head maitset ja püsiks värske.

Jahvatatud vs oad

Kuidas kodus kohviube säilitada

See pole küll võistlus, aga kui oleks siis kohviubadele võiks kindlasti anda kuldse medali. Jahvatatud kohvil on palju lühem “riiuli eluiga” kahel põhjusel: rohkem osakesi mille pind oksüdeerub ja kiirelt vabanev süsihappegaas. Lihtsamalt rääkides, neil põhjustel muutub kohv vanaks ja kaotab oma väärtuslikke omadusi.

Kus, kuidas ja miks?

Kodus saab kohviube säilitada kahel viisil: toatemperatuuril või sügavkülmas. Mõlemad meetodid on väga head selleks, et kohv püsiks võimalikult värske.

Kui oad tulevad õhukindlas pakendis või anumas – ideaalne! Jäta nad suletult jahedasse ja kuiva, otsese päikese eest varjatud kohta, seniks kuni neid kasutama hakkad. Kui mitte – vali suletav metallist, klaasist või keraamiline anum ja pane see pimedasse kappi, soojusest kaugemale. Sel viisil aeglustad sa vananemise protsessi ja saad nautida parima kvaliteediga kohvi. Õigesti hoitult püsivad kohvioad umbes 1-3 kuud. Pealegi, kui kauaks sa saadki hea kohvi ootama jätta? Eksole?

Mis siis kui sa näed fantastilist pakkumist ja ostad kogemata liiga palju? Pole mingit vajadust kõike korraga ära juua, vaid sa saad oma kohviube säilitada sügavkülmas. Sel viisil saad sa kasutada oma lemmikkohvi häid pakkumisi ja siiski nautida iga päev ka värsket tassikest.

nõuanded

Jaga oad ühekordseteks kogusteks ja hoia neid õhukindlates taassuletavates kottides või anumates. Kui soovid valmistada oma hommikust kohvi, võta kott välja, jahvata oad, valmista kohv viisil mida sa kõige rohkem naudid ja naudi. Ära unusta ka pakenditele kuupäevi peale kirjutada, et pidada järge, kui kaua kotid juba külmas on olnud! Sügavkülmutatud kohvioad püsivad kauem värsked ja säilitavad oma head maitset mitmeid kuid, aga pea meeles et liiga pikk aeg kahjustab ka kohviube – joo oma kohvi kuni see on hea.

Nagu näed, kohv on väga mõistlik jook, mida saab hästi oma joomisharjumustega kohandada, olenemata milline viis valida.