Kuidas valida kohvimasinat?

Kuidas valida kohvimasinat?

Harder
Nõuanded
#Kohvimasinad

Pole midagi paremat sellest hommikusest naudingust, kus saab näpistada väikse aja ainult iseendale. Selline hommikurutiin aitab voodist välja nii külmal ajal kui ka siis, kui energiavarud ei ole päris maksimumtasemel. Kosutav tass head kohvi teeb hommiku positiivseks ning seab meid valmis ilusaks päevaks.

Hommiku sujuvamaks muutmisel tuleb meile appi kvaliteetne kohv ja töökindel kohvimasin. Valikust on lihtne leida endale sobivaim vastavalt oma maitse-eelistusele ja vajadusele.

Kohvimasinad. Kohvisemu
Valiku tegemisel aitab oma vajaduste ja ootuste kaardistamine:
1) Kas joon piimaga kohvi?
2) Kas mulle on oluline masina suurus?
3) Soovin ma kohvi kohviubadest, mida masin ise jahvatab, kapslitest, padjakestest, tablettidest?
4) Soovin ma vastavalt oma vajadustele kohvi kangust, temperatuuri jm seadistada?
5) On mulle oluline  masina/veski müratase?

Nendest omadustest sõltub palju ka hinnaklass. Näiteks integreeritud vaikne veski masinal on mugav ja kohvikvaliteet on värskelt jahvatatud ubadest väga hea, ent ta on veidi kallim.
Nende omaduste järgi saame ka masinatüüpe liigitada:

Poolautomaatsed kohvimasinad. Seda tüüpi masinad on kompaktsed , väikesed, komplektis on tavaliselt auruotsik piima vahustamiseks. Kohvi tegemisel kasutatakse käepidet, mille sisse asetatakse jahvatatud kohv või kohvi tablett. Rõhu abil surutakse vesi läbi kohvi ja vähem kui minutiga saate nautida maitsvat kohvi. Hinnad algavad ümmarguselt 100 eurost.

Kohvimasinad. Kohvisemu

Täisautomaatsed kohvimasinad. Seda tüüpi kohvimasinaid võib nimetada “nutimasinateks “. Kohvi teevad nad enamasti kohviubadest, mida nad ise ka jahvatavad. Paljudel masinatel on lisaks ka võimalus kasutada jahvatatud kohvi. Teie peate vaid lisama kohvi ja vee, valima soovitud kohvikanguse ja koguse ning vajutama nupule: masin jahvatab kohvioad, valib soovitud vee koguse, määrab rõhu ja valmistab kohvijoogi. Siiski tuleb märkida, et seda tüüpi kohvimasin on suurem ja võtab rohkem ruumi.
Hind alates 250eur kuni 5000eur.

Kohvimasinad. Kohvisemu

Senseo kohvimasinad . Seda tüüpi kohvimasinad kasutavad eelnevalt valmistatud kohvi – jahvatatud ja doseeritud filterpaberisse (padjakestese ) . See on lihtne , hügieeniline ja odav viis teha maitsvat kohvi neile, kes tahavad teha kiirelt ja lihtsalt kohvi ilma liigselt raha investeerimata.
Hind alates 60eur kuni 180eur.

Kohvimasinad. Kohvisemu

Kapselkohvimasinad . Seda tüüpi masinaid on väga palju. Teistest juba arutletud kohvimasinatest erinevad nad selle poolest, et kohvi tegemiseks kasutatakse spetsiaalseid  kapsleid. Praegusest KohviSemu valikus võite leida uuendusliku disainiga ja väga lihtsa kasutusega Nespresso ja Dolce Gusto kapselkohvimasinaid. Nüüdsest võib iga kohviarmastaja nautida täiusliku espressot oma kodus. Kohvikapslite tarbimine tagab maksimaalse värskuse ja täpse kohvi koguse.
Hind alates 70eur kuni 300eur.

“KohviSemu” on uhke selle üle et saame pakkuda kõige laiemat kohvimasinate valikut, aidata Teil valida Teie soovidele ja ootustele vastav toode. Nagu ütleb ” KohviSemu” moto – ” töö südamega ” – kuulame Teie soove , anname Teile head nõud ja omapoolseid soovitusi ning vastame kõigile Teie küsimustele kohvimasinate kohta. Meie eesmärgiks on muuta Teie igapäevased kohvielamused unustamatuks.

“Pole midagi toredamat kui päikesetõus koos tassi kohviga.” – Terri Guillemets

preloader