C. Liégeois Magnifico kohvisari -40% Loe lisaks

Liitu meiega kohvipausiks Lõuna-Ameerikas!

 

Lisaks sellele, et Lõuna-Ameerika toodab enamiku kogu maailmas tarbitavast kohvist, on see ka üks maailma lemmikumaid kohvisid. Pole kahtlustki: Lõuna-Ameerika kohv on tõeline klassika kogu maailma arvukate kohvisortide seast.

 

  • Ideaalne neile, kes naudivad klassikalise kohvi maitseid
  • Ei mingit happesust! (võibolla ainult mahe meenutus sellest)
  • Sobilik erinevatele kohvivalmistusmeetoditele

Lõuna-Ameerika kohvi maitsed

Lõuna-Ameerika kohvisid iseloomustab tasakaalustatud maitse, kreemisus ja magusus. Neil viidatakse tihti kui lihtsalt "kohvine kohv"! Nendes kohvides rulluvad lahti klassikaliste kohvimaitsete fännide lemmiknüansid: šokolaadi, karamelli ja pähklite noodid. Kui puutud sells kohvis kokku väikese happesusega, on see garanteeritult mahe ja küllaltki vähetuntav. Võttes sõõmu selle kauni piirkonna riikidest pärinevast kohvist saame minna Lõuna-Ameerika maitsete avastusretkele!

Brasiilia kohv

Brasiiliat kutsutakse tihtipeale "kohvimaaks" - seda nime on ta ka täielikult väärt! See riik on maailma suurim kohvi tootja ja eksportija. Brasiilia kohvi traditsioonilised maitsed ja aroomid kutsuvad kohvifänne seda aina uuesti ja uuesti soetama. Pealegi, kes saaks vastu panna tassikesele kohvile, milles on tunda magusa piimašokolaadi ja särava sarapuupähkli noote?

Kolumbia kohv

Brasiilia naabri juurest Kolumbiast pärit kohvile on iseloomulikud erksamad maitsed ja täidlasem sisu. Siin domineerivad tumeda šokolaadi, karamelli ja likööri noodid, ning tunda võib olla ka magusate kuivatatud puuviljade ja ootamatute troopiliste viljade nüansse. Muide, kui soovid proovida Kolumbia specialty kohvi, ole valmis üllatuma: see on väljaspool igasuguseid raame. See muudab asja veelgi huvitavamaks, kas pole?

Peruu kohv

Sellise aardega, nagu Peruu kohv, on palju keerulisem kokku juhtuda. Peruu Andide mägedes kasvab vaid väike hulk kohvi - see muudab selle kohvi tõeliste fännide jaoks veelgi unikaalsemaks. Selle maitse on magus ja tasakaalustatud, ning tekstuur on erakordselt pehme. Erksalt võib tunda šokolaadi ja mee noote, ning maitsepaletti võivad üllatada ka mõned mahedad tsitruse nüansid.

Korduma kippuvad küsimused

Kas oled endiselt ebakindel, et naudiksid just Lõuna-Ameerika kohvi? Kas kahtled, millist kohvi esimesena proovida - Brasiilia, Kolumbia või Peruu kohvi? Vaata üle Lõuna-Ameerika kohvi kohta käivad korduma kippuvad küsimused - need on sulle lõpliku otsuse tegemisel abiks.

Kohvimaitsete traditsiooniline palett sisaldab endas šokolaadi, karamelli ja pähklite noote, ning puuvilja nüansse - kohvides esinevat happesust tunneb seal aga harva. Eeltoodud maitsed ongi need niiöelda "kohvised" maitsed, millele eksperdid viitavad. Just need maitsed domineerivad peamiselt Lõuna-Ameerika kohvides (kuigi on ka erandeid).

Tüüpilisele Lõuna-Ameerika sortide maitseprofiilile vastab enim just Brasiilia kohv. Meie soovitame proovida "Brazil santa Luzia" specialty kohvi - selle leiad ka meie sortimendist. See imeliselt tasakaalustatud jook kombineerib endas magusa piimašokolaadi ja karamelli noodid, millele lisavad mahedalt värskendavat aroomi küpsete viljade hõng.

Lõuna-Ameerika kohvid on eriti universaalsed, mistõttu sobivad nad erinevatele valmistusmeetoditele. Nii espressomasinad kui ka filterkohvi masinad avaldavad nende maitset ühtmoodi hästi. Kohvi valides peab siiski arvesse võtma ja selle röstimisastet ja soovituslikku valmistusmeetodit!

Tõeline kohvigurmaan otsib alati midagi erakordset ja unikaalset - selleks on ideaalselt sobiv limited-edition specialty kohv "Colombia Geisha". Peened troopiliste kiivide ja jasmiini mängivad omavahel kaunist lugulaulu. Neile pakub lisa imelise mee maitse.

Peaaegu kõik KohviSemus müüdavad kohvid sobivad täisautomaatsele kohvimasinale (kui juhendis just filtermeetodil valmistamist pole eraldi välja toodud). Kui oled huvitatud Lõuna-Ameerika segudest, soovitame eriti populaarset "Caprissimo Fragrante" kohviuba, mis on ideaalne igapäevaselt joomiseks, või luksuslikku single-origin kohviubade segu "Parallel 36". Specialty kohvi fännid naudivad kindla peale "Brazil Santa Luzia" kohviube - uut liiget meie KohviSemu sortimendis, millesse meie kliendid on juba kõrvuni armunud.