Tasuta kohaletoomine alates 20 €

Küpsete mustikate, mustsõstarde ja Earl Grey tee erksad aroomid. Magus metsamarjade maitse. Järelmaitses tunned veel pikalt meeldivat marjade maitset. See on üks meie eksklusiivsemaid kohvisid - Etioopia Yirgacheffe. Proovi ja avasta oma tassis suvemaitsed.

SCA HINDAMINE
85/100
Specialty Coffee Association (SCA) loodud skaala järgi hindavad sertifitseeritud kohvimeistrid kohvi kvaliteeti: päritolu, roheliste ubade väljanägemist (defekte), valmistatud kohvi aromaatsust ja maitseomadusi. Kohv saab staatuse Specialty ainult siis, kui see saab rohkem kui 80 punkti 100-st.
PIIRKOND
Yirgacheffe
See Etioopia piirkond on kuulus kõige hinnalisema kohvi poolest maailmas. Gurmaanid on lummatud unikaalsetest marja-, ja tsitrusemaitsetest ja eriti kergest ja elegantsest täidlusest.
SORT
Heirloom
Kohvi kodumaal Etioopas kasvab naturaalselt tuhandeid kohviliike, millel on ühine nimi - "Heirloom". Paljud neist ei ole veel avastatud, kuid meie saame maitsta ühte avastatud aaretest.
KÕRGUS MEREPINNAST
1800 - 2000 m
Mida kõrgemal kohvipuud kasvavad, seda mitmetahulisemaks, sügavamaks ja huvitavamaks maitse läheb. Etioopia Yirgacheffe on taevale kõige lähemal kasvav kohv meie valikust.
PROTSESS
Pestud
Märgtöötluse käigus eemaldatakse kohvioa küljest viljaliha vee abil. Tulemuseks on väga puhta maitsega koh, milles avalduvad puuviljade ja marjade noodid. Sel viisil on lihtsam selgeks teha kohvi domineerivaid maitseid.
RÖSTIMISASTE
Keskmine
Kohvioad on röstitud sellise astmeni, et kohvi parimad maitsed avalduks, aga et ükski kohviuba üle ei küpseks.

SPECIALTY KOHVIOAD

Ethiopia Yirgacheffe, 250 g

10,00 €

Soovituslikud valmistusmeetodid

Külmpruul Asobu abil

Asobu "Cold Brew" abil valmistatud kohv on äärmiselt värskendav, rikkalik ja magus. Lisa jahvatatud kohv, kalla peale külm vesi ja jäta 12 tunniks seisma. Joo seda puhtalt või koos lisanditega. Eriti maitsev on see apelsinimahla, mee ja jääkuubikutega.

Tass kohvi Chemexi abil

Aafrika kohvide valmistamiseks on Chemex ideaalne abimees. Lisa jahvatatud kohv eelniisutatud Chemex paberfiltrisse ja vala vesi sinna aeglaselt, ringjate liigutustega. Naudi kohvi mahedust ning avalduvaid marjade ja tsitruseliste noote.

Ideaalne espresso ainult nupuvajutusega!

Üks parimaid espressosid, mida me oleme maitsnud, valmis just Ethioopia Yirgacheffe ubadest. Lihtsalt vajuta täisautomaatse kohvimasina nuppu ja naudi ideaalselt maitset. Suvisel ajal proovi tooniku, jääkuubikute ja laimiviiluga.