Kuidas õigesti kohviautomaati katlakivist puhastada?

Täna aitame teil ellu viia üht kohviautomaadi hooldamistegevustest – katlakivist puhastamist. Nagu ka muu tehnika, töötavad kohviautomaadid kõige paremini (käesoleval juhul st teenivad kaua ja valmistavad maitsvaid jooke), kui neid vastavalt hooldada. Soovime teile edasi anda teadmisi, mille kaudu saate alati maitsvat kohvi nautida, ning vältida ebameeldivaid olukordi, mil katlakivi settimise tõttu ei saa automaat seda jooki enam valmistada. Lisaks võib masin kaua tegemata hoolduse tõttu jäädavalt kahjustuda…

Et kõike õigesti ja mugavalt teha, peab teadma paari asja, nt millise ajavahemiku järelt tuleb teie automaadi katlakivi eemaldamist teha, milliste vahenditega ja kuidas seda õigesti teha. Seetõttu teeme kõike järjekorras.

Kuidas õigesti kohviautomaati katlakivist puhastada?

Miks peab automaadist katlakivi eemaldama?

Vastava funktsiooniga automaadid (vt tehnilist passi või kasutusjuhist) teavitavad teid katlakivi eemaldamise vajadusest ise.

Muudel automaatidel võib see funktsioon puududa, seetõttu soovitame automaadist katlakivi eemaldada pärast 200–300 valmistatud kohvitassi. Pole vaja jälgida, kui palju kohvi ära juuakse – palju lihtsam on arvutada, kui palju te päevas kohvi joote ja vastavalt arvutada, millal on vaja automaadist katlakivi eemaldada.

Kui te ei ole kindel, kas kohviautomaat teavitab teid ise, et automaadist on vaja katlakivi eemaldada, pöörduge meie, Kohvisemude, poole – oleme alati valmis aitama! 🙂

Milliseid katlakivi eemaldamise vahendeid kasutada?

Erinevate automaatide tootjatel on erinevad puhastusvahendid. Soovitav on kasutada kasutusjuhendis esitatud vastava tootja vahendeid. Iga tootja tablettide, vedelike või pulbrite spetsifikatsioon (seega ka kontsentratsioon) on erinev. Kohviautomaat seadistatakse just konkreetse tootja vahendi kasutamiseks.

Mitte kasutada kohviautomaatidele mitte mõeldud vahendeid. Kohvimasinate süsteemis kasutatav vesi ei ole muude puhastusvahendite suhtes kohandatud. Lisaks süsteemi kehvale puhastamisele võivad need rikkuda ka valmistatava kohvi maitse. Olgem ausad, keegi ei taha juua äädikamaitselist kohvi.

Kui automaat teatab, et teda tuleb katlakivist puhastada või kui teate, et see on valmistanud juba 200–300 tassi kohvi, tegutsege allpool toodud juhiste järgi.

  • Lülitage automaat välja.
  • Võtke veeanum välja, loputage see ja kallake sellesse vett ning seejärel katlakivieemaldusvahendit. Vajalik veekogus on ära toodud vahendi pakendil või juhendis. Tablette või pulbrit kasutades on soovitav kasutada toasooja vett. Vedela katlakivieemaldusvahendi puhul pole vee temperatuur oluline, v.a kui on märgitud teisiti.
  • Oodake, kuni tabletid või pulber ära lahustuvad/lahustub.
  • Asetage veeanum automaati ja lülitage see sisse.

Edasine tegevus sõltub automaadi funktsioonidest. Kui automaadil on automaatne katlakivieemalduse funktsioon, siis lülitage programm lihtsalt sisse ja oodake, kuni seade ise kogu töö ise ära teeb. Kui selline funktsioon puudub, tegutsege allpool kirjeldatu kohaselt.

  • Tilgutage vett automaadist välja (valmistage tass kohvi – aga ilma kohvita).
  • Lubage katlakivieemaldusvahendil oma tööd teha – oodake~15 minutit.
  • Valmistage veel üks tass. Oodake ~10 minutit.
  • … Ja tehke veel üks. Nüüd nii kaua oodata ei ole vaja, aitab 5 minutist. Korrake seda tegevust, kuni veemahuti on tühi.
  • Lülitage automaat välja, võtke veeanum välja, loputage, täitke veega ja siis valmistage veel kaks tassitäit, et ka süsteem läbi loputada.
  • Suurepäraselt tehtud töö eest tehke endale üks suur tass kohvi… 

… Olete lõpetanud! 🙂 Automaat on jälle kasutamiseks ja suurepäraste jookide valmistamiseks valmis. See protseduur aitab süsteemi ladestunud katlakivist puhastada, tagab automaadi pikaajalise töö ja kohvi hea maitse. Soovitame mõelda, millal viimast korda katlakivieemaldust tegite ning kui olete sellega hiljaks jäänud, tehke kohe ära- Ärge unustage oma kohviautomaati ja tema ei unusta teile parima kohvi valmistamist!