Piiratud ajaga pakkumine:
 • 00

  P.

 • 00

  T.

 • 00

  Min.

 • 00

  Sek.

1+1 CAPRISETTE & PARALLEL kohvile
Teine sama pakk kingituseks.

Professionaalsed kohvimasinad

Filtrid

Näita:

Filtrid
Hind
Tootja
Tüüp
Tüüp
Tüüp
Tüüp
Kapsel sobib
Piimavahustusotsiku tüüp
Valmistatavad retseptid
Kasutatava kohvi tüüp
Kohvi omadused
Juhtimise viis
Röstimisaste
Kohviubade mahuti
Kohvi päritolu regioonid
Piimaanum
Araabika sort
Veepaagi maht
Protsess
Seeria
Seeria
Ekraan
Terade tüüp
Smart äpp
Maht
Andmed
SCA hinnang
Tassisuurus
Koguse valik piimakohvile
Omadus
Koguse valik mustale kohvile
Oamahutite arv
Kohvitüüp
Portsjonite kogus
Kohvikapsel sisaldab
Salvestatud kasutajaprofiilid
Tassisoojendi
Sordid
Piimaga joogid
Kohviubade tüüp
Joogi retsept
Sobilik
Kogus
Sobivus
Säilitab sooja
Tsüklid
Šokolaadi tüüp
Kofeiinivaba meetod
Mokakannu mahutavus
Šokolaadi liik
Funktsioonid
Terade ehitus
Personaalsed retseptid
Kaubamärgid
Soovituslik päevane tasside arv
Veeühendus
Kapselmasina tehnoloogia
Gruppide arv
Kasutavad
Tera diameeter
Kohviveski tüüp
Programmeeritav jahvatuse aeg
Sisseehitatud veski
PID temperatuuri juhtimine
Manomeeter
Kuuma vee otsik
Komplekti kuuluvate toodete kogus
Tüüp
Kampaaniad

Professionaalsetest kohvimasinatest

Professionaalsed kohvimasinad on kohvitööstuse nurgakivid, mis on loodud kohvikute, restoranide, kontorite ja suure nõudlusega ettevõtete vajaduste jaoks. Need tugevad ja mitmekülgsed masinad suudavad valmistada kvaliteetset kohvi järjepidevalt, olgu vaja valmistada espressot, cappuccinot või midagi muud. Professionaalsed kohvimasinad on saadaval mitmetes erinevates suurusjärkudes, sobides nii väiksemale kohvipoele kui ka suurele ettevõttele.

Milline professionaalne kohvimasin valida?

Professionaalsed kohvimasinad on jaotatud kahte erinevasse kategooriasse vastavalt oma tööpõhimõttele. Saadaval on poolautomaatsed professionaalsed kohvimasinad ja professionaalsed täisautomaatsed kohvimasinad. Esimesed vajavad rohkem oskuseid ja barista pidevat käsitööd, teised saavad hakkama ka ilma baristapoolse abita.

Poolautomaatsed professionaalsed espressomasinad

Sellised kohvimasinad kohvikusse ja restorani on mõeldud koolitatud baristade jaoks. Kui kvaliteetne kohv on sinu ettevõtte võtmepunkt, vajad kindlasti professionaalset kohvimasinat. Arvesta masina valimisel neid punkte:

Sinu ettevõtte suurus

Küsi endalt, mitu tassi peaksid sinu poolautomaatsed professionaalsed kohvimasinad suutma kõige kiiremal ajal valmistada. Seejärel vali sellele vastavalt boileri suurus ning käppade ja auruotsikute arv.

Iga kord, kui baristatasemel professionaalne kohvimasin kasutab kuuma vett, asendatakse see külma veega, mida kütteelement peab seejärel soojendama soovitud temperatuurini jõudmiseks. Näiteks, kui sa valid väiksema boileriga 1-käpalised professionaalsed espressomasinad, vajab see külma vee soojendamiseks rohkem aega. Seetõttu sobib see pigem väiksema kohvimahu jaoks (umbes 100-150 tassi päevas). 1-2 käpaga väikeste professionaalsete kohvimasinate hulgas on näiteks mitmed mudelid brändidelt nagu Ascaso, La Marzocco, Rocket Espresso, Elektra ja Rancilio.

Kui tahad aga teenindada rohkem kliente ning teha 150-400 tassi kohvi päevas, tasub valida mitme käpaga professionaalsed espressomasinad. Niimoodi saavad baristad valmistada suure hulga kohvi. Näiteks 3-käpalise masinaga saad samaaegselt teha kuni 6 kohvi, seega langeb valmistusaega vaid paari minuti peale. Vähemalt kolme käpaga professionaalsed kohvimasinad on saadaval näiteks La Marzocco brändi valikus.

Veeühenduse võimalus

Ettevõtte juhtimine on aeganõudev, seega pead säästma iga hetke. Kui sa ei taha pidevalt mõelda veepaagi täitmisele, tasub valida professionaalne kohvimasin, mille saab ühendada otse veesüsteemi. Sellise võimalusega on näiteks La Marzocco GS3, Rancilio mudelid CLASSE 5 kuni CLASSE 11 ning Rancilio Leva, Elektra Verve, Ascaso Baby T Plus ja Sanremo Café Racer Naked kohvimasinad.

Hind

Järgmiseks tuleb välja selgitada, kui palju oled nõus kulutama professionaalse kohvimasina ostmisele. Niimoodi saad näha, kas valikusse jäävad keskmise hinnaklassi või premium-taseme mudelid. Masinatel võib olla hulk mugavaid valikuid (nt programmeeritavad valikud), erinevad funktsioonid, millega saad kontrollida iga sammu (nt eelinfusioon, rõhk, veetemperatuur jne) ning automaatsed hooldusprogrammid. Premium-tasemel professionaalsed kohvimasinad tulevad enamasti luksusliku disainiga, mis muudab seadme ühtaegu silmapaistvaks interjöörikaunistuseks.

Kui otsid soodsamat professionaalset kohvimasinat, on Ascaso ja Elektra masinad head valikud. La Marzocco kohvimasinad on kallimad ja suurema käpavalikuga. Rocket Espresso mudelid võivad maksta aga isegi kuni 19 600 eurot, olles varustatud suisa 3 käpaotsikuga.

Professionaalsed täisautomaatsed kohvimasinad

Kohvimasinad kontorisse või hotelli, tanklasse, kiirtoidupaika ja iseteeninduskohta on mõeldud valmistama maitsvat kohvi kiiresti ja mugavalt vaid nupuvajutusega. Milline on aga parim professionaalne täisautomaatne kohvimasin ja mida selle valimisel arvestada? Siin on mõned põhilised kriteeriumid:

Tootlikkus

Sarnaselt poolautomaatsele professionaalsele kohvimasinale tuleb kõigepealt endalt küsida, mitu tassi kohvi soovid päevas valmistada. Vali professionaalsed täisautomaatsed kohvimasinad vastavalt tootlikkusele. Soovitatud igapäevane kohvitasside hulk on märgitud masina kirjelduses.

Näiteks väikesesse kontorisse mõeldud kohvimasinad võivad valmistada umbes 20-30 tassi päevas. Selle eesmärgi jaoks sobivad hästi näiteks Saeco Royal, Saeco Lirika, Dr. Coffee F10 ja H2. Keskmise suurusega ettevõtte jaoks sobivad paremini Saeco Aulika ja Dr. Coffee F11 kohvimasinad, mis suudavad päevas valmistada 70-100 tassi kohvi. Kui sul on suurem ettevõte ning vajad päevas 150-300 tassi kohvi, tasub valida võimsam kohvimasin. Sellise võimekusega on meie valikus näiteks Phedra Evo kohvimasin ja Dr. Coffee F3 automaatne kohvimasin.

Kohvijoogid

Otsustada tuleks ka seda, kas vajad eelkõige tavalist musta kohvi (võib-olla on sinu kontoris eelkõige espressofännid?) või kavatsed serveerida piimapõhiseid jooke oma töötajatele või klientidele. Kui kavatsed valmistada vaid musta kohvi, võivad sobida ka espressomasinad või Saeco Royal ja Lirika täisautomaatsed mudelid. Kui sulle on olulised ka piimajoogid, vali professionaalne kohvimasin, millel on piimavahustaja. Ülejäänud professionaalsed täisautomaatsed kohvimasinad valmistavad kohvi piimaga, seega pead lihtsalt valima masina, mis sobib sinu vajadustega.

Veeühenduse võimalus

Kohvimasina valimisel tuleb otsustada, kas kavatsed veeanumat käsitsi täita või ühendad masina veesüsteemiga. Mõned professionaalsed täisautomaatsed kohvimasinad ongi saadaval kahe versiooniga, seega kontrolli seda kindlasti enne ostu sooritamist. Hetkel toetavad sellist võimalust näiteks Dr. Coffee ja Saeco mudelid.

Jahvataja ja ubade konteiner

Meie valikus on ka professionaalseid kohvimasinaid, millel on jahvataja ja isegi kaks ubade anumat. Niimoodi on kohviubade valikus rohkem paindlikkust, eriti, kuna mitmed kohvisõbrad tahavad nautida erinevaid kohvimaitseid. See funktsioon on saadaval aga vaid mõnel mudelil: üks neist on Dr. Coffee F3. Kui see funktsioon on sinu jaoks oluline, kasuta sobiva masina leidmiseks meie lehel olevat filtrit.

Lihtne hooldus

Nii poolautomaatsed kui ka täisautomaatsed professionaalsed kohvimasinad peaksid sisaldama lihtsaid hooldusvalikuid nagu eemaldatavad osad, automaatsed puhastusprogrammid ja hooldusteated. Niimoodi on puhastamine ja hooldus lihtsam ning seade töötab tõhusalt. Meie valikus on olemas ka olulised kohvimasina puhastusvahendid. Ära unusta kasutada vastavaid tooteid ja puhastada kohvimasinat vastavalt juhistele. Siis töötab kohvimasin sujuvalt ja kohvi maitse jääb püsivalt samaks.

Nitro kohvimasinad

Meie valikus on veel ühed põnevad seadmed – Nitro cold brew kohvimasinad. Need sobivad hästi ettevõtetele, kes tahavad luua laheda kohvivaliku, seda eriti trendikates kohvikutes või paremates kohvipoodides. Nitro cold brew kohvimasinad segavad külma kohvi lämmastikgaasiga, luues kreemise ja kergelt kihiseva kohvi. Meie valikus on ka Brood nitro-kohvimasinad, mis on tuntud oma käsitöökvaliteedi ja täpsuse poolest. Seade lisab külmale kohvile lämmastikgaasi, mida hoitakse vastavas anumas ning lisatakse kohvile vastava süsteemi kaudu. Kui otsid unikaalset ja meeldejäävat kohvielamust, on see üks parimaid valikuid.

Perkolaatorid

Perkolaatorid on seadmed, mis suudavad korraga valmistada suure hulga (6, 10, 16l) kuuma vett või kohvi, seega sobivad need hästi koosolekute või muude sündmuste tarbeks. Perkolaatorid on kasulikud ka kohvikutes, baarides, restoranides ja hotellides. Tänu automaatsele soojahoidmise süsteemile jäävad joogid soojaks pikka aega.

Kohviautomaadid

Kohviautomaadid on mõeldud avalikesse kohtadesse, suurtesse firmadesse, logistikakeskustesse või mujale, kus käib palju inimesi. Kohviautomaadid on kvaliteetsed, praktilised ja valmistavad mitmeid erinevaid kohvijooke, alates mustast kohvist kuni maitsva cappuccinoni. Seadete ja funktsioonide jaoks saab kasutada lihtsaid nupukontrolle. Lisaks on kohviautomaatidel kohene maksevõimalus. Kõige olulisem on aga see, et sellised masinad on mõeldud pikaajaliseks kasutuseks ning säilitavad protsessi käigus ülikõrge puhtustaseme.

Parimad professionaalsete kohvimasinate brändid 

Professionaalsete kohvimasinate hulgas on rohkelt tuntud brände, igaüks neist sobib kohvitööstuse ettevõtete unikaalsete vajadustega.

KohviSemu valikus on näiteks soodsad professionaalsed kohvimasinad nagu  Lelit, Ascaso, ECM, kuid ka pisut priskema hinnaga masinad – Rancilio, La Marzocco, Sanremo. Masinatel on erinev hulk käpaotsikuid, erinev boilerimaht, materjalid ja funktsioonid. Muidugi saab aga maitsva kohvi mõlemal juhul.

Kui otsid ettevõtte jaoks automaatset kohvimasinat, võid valida ka selliste brändide hulgast nagu Saeco, JURA, Franke ja Dr. Coffee. Igal brändil on erinevad kohvivalikud ja funktsioonid, sh uuenduslikud piimasüsteemid, puuteekraanid jne.

Kui sind huvitab professionaalse kohvimasina hind, siis meie valikus olevate masinate hind hakkab 600 eurost. Soovitame kasutada meie lehel olevaid filtreid, mille abil saad valida masina oma eelarve järgi.

Kui vajad abi

KohviSemu valikus on professionaalsed kohvimasinad erineva hinnataseme juures. Kui otsid täiuslikku kohvimasinat oma ettevõtte jaoks, siis KohviSemu konsultandid aitavad sind igal sammul. Meie kohvimasinad sisaldavad rohkelt valikuid, mida võid lähemalt uurida. Isegi, kui mõni mudel ei sobi ettevõttele, võid leida hoopis täiusliku mudeli kodukasutusse!

Loe veel